“BURSA’DA LİDER ÇOCUK TARIM KAMPI”

“BURSA’DA LİDER ÇOCUK TARIM KAMPI”

Öğrencilerin Bursa İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünü ziyareti ile başlayan Lider Çocuk Tarım Kampı etkinliği kapsamında ilk gün öğrencilere, okul yöneticileri, kamp sorumlusu Mühendis Atilla PEKİYİ, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Esra UZUN’un katılımı ile Milli Tarım Projesi ve   İl Müdürlüğümüz faaliyetleri, görevleri hakkında bilgilendirme yapıldı. İl Müdürlüğü bünyesinde ipekböcekçiliği Üretim Biriminde yerel sembolümüz ipekböceği üretiminin tanıtım eğitimi yapıldı.

“ÇOCUKLAR KIRSAL TURİZMDE”

Yıldırım İlçesi Saitabat köyünde, Türkiye de kadın dayanışmasında öncü olan Saitabat köyü Kadınlar Dayanışma Derneğini ziyaret edilerek, kırsal kalkınma da turizmin önemi konusunda bilgiler verildi.

Gıda Sağlığı Hizmetlerinin tanıtıldığı kampın ikinci gününde, Sütaş eğitim çiftliği ve  Golf dondurma üretim tesislerine teknik gezi düzenlenerek, tesiste üretim aşamaları uzmanlar tarafından anlatıldı.

?Kampın üçüncü gününde, İlimizde Kırsal yörelerin tanıtımı amacıyla Keles İlçesi Gököz köyünde bulunan, Gököz Natural park turizm tesisi ziyaret edilerek Kırsal Turizm konusunda bilgiler aktarıldı ve  kamp programı sona erdi.

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top