Bursa’da moral depoladı

Bursa’da moral depoladı

51. Uluslararası Bursa Festivali’nde konser veren ünlü sanatçı Şevval Sam, türkülerden alaturka eserlere uzanan zengin repertuvarıyla sevenlerine müzik ziyafeti çekerken, Bursa’da gördüğü sevgi seliyle de moral depoladı.

Büyükşehir Belediyesi ve Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV) tarafından düzenlenen ‘51. Uluslararası Bursa Festivali’, sevilen sanatçı Şevval Sam’ı ağırladı. Sam, konserinde, Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu’nu dolduran 4 bin kişiyi tam anlamıyla coşturdu. Bursa’da sevgi seliyle karşılanan Sam, Türkiye’nin tüm yörelerinden en sevilen türkülerle başladığı konserinde, Türk Sanat Müziği ve fantezi müziğin beğenilen şarkılarına da yer verdi.

Konserine ‘Dostum dostum’ ve ‘Madem ki ben bir insanım’ adlı türkülerle başlayan Şevval Sam, “Uzun zamandır konserin girişinde bu türküleri söylemiyordum. Ama iki gündür insan olmanın ne anlama geldiğini bir daha sorgulamak gerektiğini hatırladım. İnsanın içinde eğer bir damlacık kötülük varsa, sizin kurduğunuz cümle ister barışa, ister dostluğa, ister sevgiye dair olsun, mutlaka bir yerden ulaşıyor. Ama biz inancımızdan, özgür düşüncemizden, ifade özgürlüğümüzden, sevgimizden, barıştan, dostluktan hiçbir zaman vazgeçmiyoruz. Bu da insan olmanın ne anlama geldiğini sorgulamaktan geçiyor. Ömrümüzün sonuna kadar… Burada olduğunuz için çok teşekkür ederim. Benim için zor bir geceydi, biraz üzdüler beni. Ama sizlerle burada, bu kadar güzel bir kalabalıkla bir arada olduğum için gerçekten çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Konserde Sam’ın şarkılarına coşkuyla eşlik eden sevenleri, hareketli parçalarda halay da çekti. Sahneye davet ettiği sevenleriyle karşılıklı oynayan Sam, bir ara seyircilerin arasına girerek, neşeli tavırlarıyla göz doldurdu. Annesi ünlü sanatçı Leman Sam’ın ‘Gül Güzeli’ şarkısını da söyleyen Şevval Sam, konserin sonunda sevenlerinden bol bol alkış aldı.

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top