Bursa’da polise ateş açtılar

Bursa’da polise ateş açtılar

Bursa’da asayiş uygulaması yapan ekiplerin ”dur” ihtarına uymayıp, ateş açıp otomobille kaçtıkları iddia edilen iki kişi yakalandı. 
    

Bursa’da polise ateş açıp kaçan ve kovalamaca sonucu yakalanan iki kişinin, ildeki dört silahlı gasp olayının zanlısı oldukları belirlendi. Zanlıların, beşinci soygunu gerçekleştirmek üzereyken yakalandıkları bildirildi. 
Emniyet yetkililerinden alınan bilgiye göre, önünde 16 J 7562, arkasında ise 16 JHR 46 yazılı plakası bulunan otomobildeki iki kişiye, gece Ataevler Mahallesi’nde asayiş uygulaması yapan ekiplerce ”dur” ihtarı yapıldı. 
Bunun üzerine, araçtaki iki kişi polise iki el ateş edince ekipler de karşılık verdi. Olay yerinden kaçan otomobildeki H.P. (32) ve E.S. (30), 1 saat süren kovalamaca sonucu Misi köyünde polislerce yakalandı. 
Araçta, 1 adet silah, hırsızlık ve gasp amaçlı kullanılan çeşitli aletler ele geçirildi. 

Polisin soruşturmasında H.P’nin, hırsızlık olaylarından 36 adet kaydının bulunduğu belirlendi. 
Zanlıların, ikisi polis, ikisi jandarma bölgesi olmak üzere kentteki dört silahlı gasp olayına karıştıkları, beşinci silahlı gasp eylemini gerçekleştirmek üzereyken yakalandıkları belirlendi. 
Otomobilin, bir araç kiralama şirketinden başka kişiler adına kiralandığını belirlendi. Ekipler, araç kiralama konusunda zanlılara aracılık ettikleri iddiasıyla iki kişiyi de gözaltına aldı. 
Dört zanlının İl Emniyet Müdürlüğü’ndeki sorgusu sürüyor. 
     

NOSAB’daki fabrika soygunu
Zanlıların karıştığı iddia edilen 4 silahlı gasp suçundan biri NOSAB’da işlendi. 

Polis, zanlılar H.P. (32) ve E.S’nin (30), 2 Ağustos’ta, Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi (NOSAB) Cevizli Caddesi’ndeki bir fabrikanın bekçisini, sandalyeye bağlayıp etkisiz hale getirerek kasayı çalan soyguncular olduklarını belirledi. 
Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi (NOSAB) Cevizli Caddesi’nde makine üreten bir fabrikaya, sabah erken saatlerde gelen maskeli ve silahlı 3 kişi, bekçi Gül Ahmet Bağcı’yı (54) sandalyeye bağlayarak etkisiz hale getirmişti. Fabrikanın çeşitli yerlerinde bir süre arama yapan zanlılar, kasayı alarak kayıplara karışmıştı. Soygunun yaklaşık bir saat sonrasında, sandalyeye bağlı şekilde, güçlükle fabrikadan çıkan Bağcı, yandaki fabrikanın güvenlik görevlisinden yardım istemiş; ihbar üzerine olay yerine gelen polis, delillerin kaybolmaması için bekçinin sandalyeden çözülmemesini istemişti. Polis, olay yerindeki incelemenin ardından bekçiyi çözüp ve ifadesini almıştı. 

Kaynak: AA

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top