Bursalı kadınlar el ele

Bursalı kadınlar el ele

Bursa Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından düzenlenen bilgilendirme toplantısında Kadın Meclisi 2011-2012 dönemi faaliyetleri sivil toplum temsilcileri ile paylaşıldı.

Bursa Kent Konseyi Çınar Camlı Salon’da düzenlenen toplantıya Bursa Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Kadriye Sarıbıyık, Bursa Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyesi Mecbure Altun, sivil toplum temsilcileri ve Kadın Meclisi üyeleri katıldı. Kadın Meclisi çalışmaları hakkında bilgiler veren Başkan Sarıbıyık, kadınların kendi sorunlarına sahip çıkmaları için karar alma süreçlerine ve kentsel yaşamın her alanına katılımını sağlamak amacıyla çalışmalarını sürdürdüklerini ifade etti.

Kadın Meclisi’nin kadınlarla ilgili kamu kurumları, sivil toplum kuruluşları, siyasi parti, üniversite, meslek odaları ve sendika temsilcileri,  kadın muhtarlar ve meclis üyelerinin oluşturduğu demokratik bir yapı olduğunu söyleyen Sarıbıyık, toplumun her kesiminde bulunan kadınları bir araya getirdiklerini belirtti. Sarıbıyık, “Kadın Meclisi olarak kadınların haklarını savunduklarını savunuyoruz. Geçtiğimiz aylarda ‘Huzurlu aile, mutlu aile’ sloganıyla bir proje başlattık.‘Toplumsal değişimin aile üzerindeki etkileri´ adlı projede Emek Mahallesi’nde yaşayan kadınlara bilgilendirme toplantıları düzenledik. Kadınların, toplumun ve ailenin temel taşıdır. Kadın yönelik şiddetin her türlüsüne karşıyız. Her sene kadına seçme ve seçilme hakkı verilişini kutluyoruz. Bu toplantılarımızı kimi zaman milletvekilleri ile kimi zamanda kadın muhtarlarımızla gerçekleştiriyoruz. Kadınların her alanda daha fazla söz sahibi olabilmesi güç birliği oluşturmalıyız. Sizleri Bursa Kent Konseyi Kadın Meclisi çalışmalarına davet ediyoruz” dedi.

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top