Bursalı yönetmenden 2. film: Epizot

Bursalı yönetmenden 2. film: Epizot

Bursalı yönetmen Yunus Emre Özkan’ın “Epizot” isimli ikinci filminin ilk gösterimi, Nilüfer Belediyesi’nin katkılarıyla Nazım Hikmet Kültürevi’nde yapıldı.

 

Kültür-sanata verdiği destekle adından sıkça söz ettiren Nilüfer Belediyesi, bu kez beyaz perdeye destek verdi. Nilüfer Belediyesi’nin katkılarıyla çekilen film, Bursa ve Türkiye’de tamamen amatör gençlerin rol aldığı içerikte yapılan ilk uzun metrajlı film özelliği taşıyor.

Bursalı yönetmen Yunus Emre Özkan, Yapımcı Tayfun Öztürk ve filmin tüm oyuncularının hazır bulunduğu ilk gösterime, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey de katılarak teknik kadro ve genç oyuncuların heyecanına ortak oldu. Film ile 8-18 yaş aralığındaki seyircinin ilgisini hedeflediklerini belirten Yönetmen Yunus Emre Özkan, “İstanbul film endüstrisinin dışında, Anadolu’da da başarılı işlerin çıkartılabileceğini kanıtlamak istedik” dedi. Oyuncu kadrosunun seçiminde de bu doğrultuda hareket ettiklerini belirten Özkan, 350 kişi arasından seçilen 27 gence, 3 ay boyunca Fikri Münasebet Yapım Şirketi çatısı altında sektörün önde gelen isimleri tarafından oyunculuk eğitimi verildiğini ve bu eğitimin ardından filmde rol aldıklarını söyledi.

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey de film sektörü adına Bursa’da potansiyelin yüksek olduğunu, fırsat bekleyen yüzlerce yetenekli gencin bulunduğunu ancak bu alanda en büyük ihtiyacın sponsorluk alanında yaşandığını belirtti.  Başkan Bozbey, “Bundan sonra da yeni yeteneklerin gün yüzüne çıkması, Bursa’nın  film sektöründe adından sıkça söz ettirmesi ise kent  dinamiklerinin böyle hevesli gençlere vereceği desteğe bağlı” diye konuştu.

Galanın ardından Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’e, Nilüfer Belediyesi’nin katkılarından dolayı teşekkür plaketi verilirken, filmde rol alan oyunculara katılım belgeleri sunuldu.

 

Kaynak: NB

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top