Bursa’nın Dijitalleşmesinin Yolu: KEP Sistemi

Bursa’nın Dijitalleşmesinin Yolu: KEP Sistemi

Şirketleri dijitalleştiren TÜRKKEP, BTvizyon Anadolu Toplantıları kapsamında Bursa’da e-Dönüşüm mesajı verdi. Etkinlikte Bursalı iş dünyası temsilcileri ile bir araya gelen TÜRKKEP Genel Müdür Yardımcısı Olgar Ataseven, Bursa’da dijitalleşmenin resmi yönünün KEP üzerinden olacağının altını çizdi.

 

Kayıtlı Elektronik Posta (KEP), e-Tebligat, e-Fatura, e-Arşiv ve e-Saklama gibi hizmetler ile şirketleri dijitalleştiren Türkiye’nin öncü kurumu TÜRKKEP, BTvizyon Bursa 2020 toplantısında KEP’in önemi ve faydalarını anlattı. 16 Ocak 2020 Perşembe günü gerçekleştirilen etkinliğe katılan TÜRKKEP Genel Müdür Yardımcısı Olgar Ataseven, Bursa’da dijitalleşmenin KEP üzerinden olacağını vurguladı.

Konuşmasında KEP’in şirketler için önemine değinen TÜRKKEP Genel Müdür Yardımcısı Olgar Ataseven, “Devlet kurumları ve özel sektörün, dijital dönüşümlerini sağlaması ve kurumların global pazarda rekabet güçlerini artırmaları için KEP sistemi oldukça önemli bir misyon üstleniyor. Günümüzde kurum ve şirketlerin KEP ile entegrasyonunu tamamlaması, hız ve kontrolü kolaylaştırıyor. Her türlü ticari, hukuki yazışma ve belge paylaşımları gönderdiğiniz biçimde koruyan, alıcının kim olduğunu kesin olarak tespit eden, içeriğin kesinlikle değişmemesini ve içeriği yasal geçerli ve güvenli, kesin delil haline getiren KEP; kamu ve özel sektör temsilcilerinin yükünü azaltıyor” dedi.

Konuşmasında KEP sektörüne ilişkin verilere de yer veren Ataseven, “2019 yılında yüzde 25 büyüyen sektörümüzde toplamda 500 bin KEP hesabına ulaşıldı. Katma değerli hizmetler sayesinde KEP ileti trafiğinde ise yüzde 200’ün üzerinde büyüme gerçekleşti. 2020’de de KEP trafiğinde yüzde 100 büyüme bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top