BUSMEK’le amatörlükten profesyonelliğe

BUSMEK’le amatörlükten profesyonelliğe

BUSMEK’te verilen uygulamalı girişimcilik eğitimine katılan kursiyerler iş hayatına adım atmaya devam ediyor. Eğitimler sonrası Makine ve Danışmanlık şirketi ile girişimci olma fırsatı yakalayan Cem Demirbaş, eğitimlerin iş hayatında çok faydasını gördüğünü söylüyor.

Elektrik mezunu olmasına rağmen hayvancılık sektörüne olan ilgisinden dolayı bu yönde ilerleyen ve çırak olarak başladığı sektörde 15 yıl çalışan Cem Demirbaş, yeterli tecrübe kazandıktan sonra kendi şirketini kurmaya ve bir işveren olmaya karar verdiğini ve BUSMEK’te kursa başladığını söyledi. “Hayvancılık sektöründe piyasaya daha farklı neler sunabiliriz diye düşündük ve sektörün makine tarafında süt sağma makineleri ve ekipmanları alanında şirketimizi kurduk” diyen Demirbaş, NİLTİM’de kurduğu iş yerinde, işveren olmanın hem çok güzel hem de çok zor bir duygu olduğunu söyledi.
Demirbaş, “Biz, süt sağma makineleri, çiftlik ekipmanları, hayvancılıkla ilgili mekanik, otomatik bütün sistemleri yapıyoruz. Ufak mobil makineler tamamen kendi üretimimizdir. Büyük sistemler kurarken de hem kendimizin hem de distribütörlüğünü yaptığımız markanın makinelerini kuruyoruz ve pazarlıyoruz. Bunun dışında danışmanlık bölümümüz var, devletin verdiği dünya bankasının desteklediği hibeler ve projeler var ve bunlarla ilgili evrak süreçlerini takibinden bina teslimine kadar ilgileniyoruz” diyerek, çalışmalarını anlattı. BUSMEK girişimcilik kursunun kendisine kattıklarını ise “Ticaretin benim düşündüğüm gibi olmadığını öğrendim. İç pazara veya dış ticarete nasıl hakim olunacağını, işlerin muhasebe kısmında nasıl hareket edileceğini öğrendim. İşimizde belgelendirme çok fazla oluyor, bunların nasıl ve nerelerden yapıldığını öğrendim, evrakları nasıl hazırlayabiliriz gibi konulardaki ipuçları da bize çok yardımcı oldu” cümleleriyle anlatan Demirbaş, Bursalılara katkılarından dolayı Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile BUSMEK’e ve KOSGEB’e teşekkür etti.

 

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top