Büyükşehir’in gündemi: İş sağlığı ve güvenliği

Büyükşehir’in gündemi: İş sağlığı ve güvenliği

Bursa Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Bursa İnsan Kaynakları Taahhüt, Eğitim, Danışmanlık Hizmetleri, İmar İnşaat ve Tic. Ltd. Şti. (BİNTED), personelinin daha güvenli ortamlarda çalışabilmesi amacıyla iş sağlığı ve güvenliği hakkında bilgilendirmeye devam ediyor.

 

BİNTED tarafından Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde (Merinos AKKM) düzenlenen seminerde belediye personeline ‘İş Sağlığı ve Güvenliği’ konulu seminer verildi. 2 oturum halinde yapılan seminere, Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı ve BİNTED Ortaklar Kurulu Başkanı Mehmet Semih Pala, BİNTED Genel Müdürü Birgül Yıldız Günay, BİNTED yöneticileri ve personeli katıldı.

BİNTED’in, Büyükşehir Belediyesi’nin vitrin kuruluşu olduğunu söyleyen Semih Pala, profesyonel kadrolarıyla başarılı işler yaptığını belirtti. Çalışanların kuruma sahip çıkmasını isteyen Pala, BİNTED’in bu alanda çalışan en iyi şirket olduğunu hatırlattı. Personelin eğitimlerine önem verdiklerini ifade eden Pala, değişik alanlarda çalışan personelin iş güvenliği risklerini de öğrenmesi gerektiğini dile getirdi. Çalışanların işlerini büyük bir dikkatle yapmasını isteyen Pala, yöneticilerin de gerekli tedbirleri aldığını söyledi.

İş sağlığı ve güvenliği konusunda sunum yapan İş Güvenliği Uzmanı İnşaat Mühendisi Hülya Erdoğan, mevzuatlar hakkında bilgi verdi. Türkiye’de gerçekleşen iş kazaları ve meslek hastalıklarının boyutları hakkında da bilgiler veren Erdoğan, iş kazasına sebep olan tehlikelerin fiziksel, kimyasal, mekanik, elektrikle çalışma ve işyeri ortamından kaynaklandığını söyledi. Genel iş güvenliği kuralları oluşturulması, kazaların ve meslek hastalıklarının önlenmesi ve güvenli bir iş ortamı oluşturulması konularında katılımcılara bilgiler veren Erdoğan, kazaların alınacak basit önlemlerle engellenebileceğini işaret etti. İşveren ve işçinin sorumluluklarından da bahseden Erdoğan, kişisel donanım koruyucuları hakkında detaylı bilgiler verdi. Seminer, soru cevap kısmıyla sonra erdi.

 

Kaynak: BBB

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top