ÇEKYA VE SLOVAKYA’DA 88 İKİLİ İŞ GÖRÜŞMESİ

ÇEKYA VE SLOVAKYA’DA 88 İKİLİ İŞ GÖRÜŞMESİ

Bursa OSB Otomotiv Kümesi üyeleri, Ekonomi Bakanlığı’nın UR-GE proje desteği kapsamında Çekya ve Slovakya’da 88 ikili iş görüşmesi gerçekleştirdi.

 

Bursa OSB Otomotiv Kümesine üye 9 firmadan 12 temsilcinin yanı sıra, Bursa OSB Teknik Hizmetler Müdürü Onur Onurlu ile Proje koordinatörü Zafer Pehlivan’ın yer aldığı Heyet, program kapsamında Çekya’nın en büyük otomotiv üreticisi Skoda Auto, Mlada üretim tesislerini ve Volkswagen’in Slovakya’daki komponent üretim tesisini ziyaret ederek ihtiyaçlar ve eğilimleri hakkında bilgiler aldılar.

 

Yapılan ziyaretlerin ardından Çekya ve Slovakya’da ayrı ayrı gerçekleşen ikili iş görüşmelerine katılan Bursa OSB Otomotiv kümesi üyeleri yeni işbirliği imkanlarını değerlendirdiler. Bursalı otomotivciler Çekya ve Slovakya’da Volkswagen, Tatra, Jawa, Jaguar, Kia, Porsche gibi OEM yetkilileriyle görüştüler.

 

Bursa OSB Otomotiv Kümesi üyeleri ayrıca Çekya’da Türkiye’nin Prag Büyükelçiliği Ticaret Müşaviri Abdullah Acar’ı, Slovakya’da da Türkiye’nin Bratislava Büyükelçiliği Ticaret Müşaviri Şahika Sibel Özkaya’yı ziyaret ederek her iki ülkenin yatırım ve ekonomik işbirliği imkanları hakkında bilgiler aldılar.

 

Çekya ve Slovakya programında memnun olarak Bursa’ya dönen Bursa OSB Otomotiv Kümesi üyeleri, Avrupa pazarına yönelik çalışmalarına devam edeceklerini dile getirdiler.

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top