Cerrah’tan kaçak çay tepkisi

Cerrah’tan kaçak çay tepkisi

Osmaniye Valisi Cerrah,”Böyle bir Türk vatandaşı olur mu? ‘PKK kahrolsun diyorsunuz’ ama PKK’ya destek veriyorsunuz, kaçak sigara ve çay içmekle” dedi.

 

Osmaniye Valisi Celalettin Cerrah, 30 Ağustos Zafer Bayramı törenleri sonrasında, İbrahim Karaoğlanoğlu Parkı’nda vatandaşlarla sohbet etti. Cerrah, bu sırada yanına gelerek ”Sayın Valim, kaçak çay içer misiniz?” diye soran seyyar satıcıya tepki gösterdi. 
Cerrah, şöyle devam etti: 

”PKK ‘ya yardım etmek istiyorsanız, Türk polisini öldürsün, Türk askerini öldürsün istiyorsanız, Türk vatandaşlarını öldürsün istiyorsanız kaçak çay ve sigara için, kaçak benzin kullanın daha ne diyeyim size… Böyle bir Türk vatandaşı olur mu? ‘PKK kahrolsun diyorsunuz’ ama PKK’ya destek veriyorsunuz kaçak sigara ve çay içmekle… Nereye gitsem kaçak çay var. Böyle bir şey olamaz. (Teröristler) 30 Ağustos’ta sizin canınızı almaya çalışıyor. Trene bomba koymaya çalışıyor. Yola mayın döşüyor. Siz kalkıyorsunuz destek çıkıyorsunuz.” 

Vatandaşların daha dikkatli olması ve bilinçli hareket etmesi gerektiğini ifade eden Cerrah, sözlerini şöyle sürdürdü: 
”Dikkatli olmak zorundasınız. Biz her şeyi askerden devletten polisten beklersek olmaz. Vatandaş olarak da bizim üzerimize düşen görevler var. Bunu bilmemiz lazım düşmanımızı dostumuzu bilmemiz lazım. Bilmezsek bu iş yürümez.”

 

Kaynak: AA

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top