Ceza-i ehliyeti bulunmadı!

Ceza-i ehliyeti bulunmadı!

Bayramda amirlerinden izin alamayınca silahıyla 1 polis arkadaşını öldürdüğü, 2 arkadaşını da yaraladığı iddiasıyla yargılanan tutuklu polis memurunun, ”ceza-i ehliyetinin bulunmaması” nedeniyle tam teşekküllü bir hastanede tedavi ettirilmesine karar verildi.

İnegöl ilçesinde Kasım 2010’da, bayramda amirlerinden izin alamayınca silahıyla 1 polis arkadaşını öldürdüğü, 2 arkadaşını da yaraladığı iddiasıyla yargılanan tutuklu polis memurunun, ”ceza-i ehliyetinin bulunmaması” nedeniyle tam teşekküllü bir hastanede tedavi ettirilmesine karar verildi.

Bursa 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada, ”kasten adam öldürme” ve ”yaralama” suçlarından yargılanan tutuklu sanık Suat Karabağ (31), son kez hakim karşısına çıktı. Tutuklu sanık, son sözünde mahkemenin takdirine sığındığını söyledi. Mahkeme heyeti, sanığın ”ceza-i ehliyetinin bulunmadığı” yönündeki Adli Tıp raporunu dikkate alarak tam teşekküllü bir hastanede tedavi ettirilmesine karar verdi. Sanık, tedavinin ardından sağlığına kavuşması durumunda, tahliye edilecek.

E tipi kapalı cezaevindeydi
İnegöl’deki Polis Merkezi’nde Kasım 2010’da, polis memuru Suat Karabağ, amirlerinden bayram izni için olumsuz cevap alması üzerine, karakolda bulunan meslektaşlarına silahıyla ateş etmiş, polis memurları Selahattin Arslan, Murat Solak ve Halil Kazanlı yaralanmıştı. İnegöl Devlet Hastanesi’ne kaldırılan yaralı polislerden Halil Kazanlı, yaşamını yitirmişti.
Gözaltına alınan Karabağ, mahkemece tutuklanmış ve Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne tedavi görmesi için Metris Cezaevi’ne gönderilmişti. Karabağ’a İstanbul Adli Tıp Gözlem İhtisas Dairesi’nden cezai ehliyetinin bulunmadığına dair rapor verilmişti. Sanık, Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ndeki tedavisinin ardından 7 ay önce Bursa E Tipi Kapalı Cezaevi’ne sevk edilmişti.

Kaynak: AA

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top