Çocuklar barışı yazdı

Çocuklar barışı yazdı

Nilüfer Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Nilüfer Kütüphane’nin, Bursa Valiliği, Sırameşeler Kız Yurdu ve Çocuk Yuvası Müdürlüğü ve Nilüfer Rotary Kulübü işbirliği ile gerçekleştirdiği “Barış Öyküleri” projesi sona erdi.

 

25 Temmuz – 7 Eylül tarihleri arasında düzenlenen ve toplam 16 oturumda 7-16 yaş aralığındaki 56 çocuğun katıldığı etkinlikte yazı ve resim atölyeleri gerçekleştirildi. Proje süresince sağlanan servis imkanı ile “Sevgi Evleri”nden alınan çocuklar, yaşlarına göre dört gurup halinde haftada bir kez, dört hafta boyunca kütüphane etkinliklerine katıldılar. Ayrıca kütüphaneye üye olan çocuklar her etkinlik sonrasında ödünç kitap alarak kitapla ve okumayla olan ilişkilerini zenginleştirdiler. Etkinlik bitiminde düzenlenen kütüphane ziyaretleri sonunda ise çocuklara kitap armağan edildi.

Nilüfer Üçevler Kütüphanesi’nde yürütülen proje kapsamında Drama Eğitmeni Özgürtürk Çalık’ın eğitmenliğinde yürütülen atölyelerde ise çocuklar kendi zihinlerinde barış temalı hikayeler kurdular. Çocuklar, tiyatral canlandırmalarla hikayelerine hayat verirken, resim ve yazıya döktükleri çalışmalarla yaratıcı yönlerini ortaya koydular. Söz konusu çalışmalar önümüzdeki günlerde kitap halinde basılarak çocukların aynı yaştaki arkadaşlarına armağan edilecek.

 

Kaynak: NB

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top