Demiryolu altında büyük değişim

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Demiryolu altı olarak bilinen Tuna, Fatih ve Çiftehavuzlar mahallelerini ziyaret ederek vatandaşla bir araya geldi.

Osmangazi’yi adım adım gezen Başkan Mustafa Dündar’ın ziyaretlerinin bu seferki durağı demiryolu altı oldu. Çarpık yapılaşmanın bir hayli fazla olduğu Tuna, Fatih ve Çiftehavuzlar mahallelerine nefes aldıracak meydan ve tesisler kazandırmak için kamulaştırma çalışmalarının devam ettiğini dile getiren Başkan Dündar, “Tuna Mahallesi’ne yapacağımız meydan için istimlak işlemlerine başladık. Aynı zamanda trafiğin yoğun olduğu Tuna Mahallesi’nde Ayber Caddesi’ni Gürdal Caddesi’ne bağlayan yolun genişletilmesi için de kamulaştırma çalışmalarımız devam ediyor” dedi.
Çocukların yoğun ilgi gösterdiği Başkan Dündar, mahalleye kazandırılan park düzenlemeleri hakkında da vatandaşlara bilgi verdi. Mevcut parkların eskiyen oyun ve oturma gruplarını yenilediklerine dikkati çeken Dündar, tüm Osmangazi’ye olduğu gibi bu mahallelere de fitness aletleri yerleştirdiklerini söyledi. Dündar, çocuklarla sohbet ederek onlara hediyeler dağıttı. Çiftehavuzlar Remzi Zümrüt İlköğretim Okulu’nun çevre duvarı, bordür ve trotuvar düzenlemeleri ile sağlık ocağının bahçe duvarının yapıldığını sözlerine ekleyen Başkan Dündar “mahallemizin ihtiyacı nedir A’dan Z’ye tespit ediyoruz, vatandaşımızı dinliyor, sıkıntıya sebep olan ne varsa anında çözüm üretmeye gayret ediyoruz” dedi.

Osmangazi’nin 4’üncü yarı olimpik yüzme havuzu olan Fatih Çiftehavuzlar Yüzme Havuzu’nu da hizmete açtıklarını hatırlatan Başkan Dündar, temeli atılan Fatih Çiftehavuzlar Kapalı Pazar Alanı ve Yer altı Otoparkı’nın da bölgeye vizyon kazandıracağını vurguladı. Başkan Dündar, “Daha yaşanabilir daha modern bir Osmangazi için ilçemizin dört bir yanını çağdaş belediyecilik hizmetleriyle donatıyoruz. Demiryolu altı da icraatlarımızla canlandırıyor, bu bölgede yaşayan vatandaşımız gelişen ve değişen Osmangazi’den nasibini alıyor” dedi.

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top