Dilan bebeğin ölümündeki sır perdesi kalktı

Dilan bebeğin ölümündeki sır perdesi kalktı

Şanlıurfa’da kaldırıldığı hastanede ölen 4 yaşındaki Dilan’ın ölümü üzerindeki sır perdesi kalktı.

Şanlıurfa’da kaldırıldığı hastanede ölen 4 yaşındaki Dilan’ın, boğazına kaçan boncuğun nefes borusunu tıkaması sonucu hayatını kaybettiği belirlendi.

Şanlıurfa Valiliği’nden yapılan açıklamada, ”Otopside, çocuğa herhangi bir cinsel istismarda bulunulmadığı ve tecavüz edildiğine dair hiçbir bulguya rastlanmadığı, çocuğun bakire olduğu adli tıp raporuna yansımıştır” denildi.

Küçük Dilan’ın ailesinin ise ”çocuklarının tecavüze uğradıktan sonra öldürüldü” haberini yapanlar hakkında suç duyurusunda bulunacağı öğrenildi.
Siverek’e bağlı Gürakar beldesinde 10 Eylül’de evininde önünde baygın halde bulunan Dilan B’ye ilk müdahaleyi olay yerine çağrılan 112 Acil Servis ekipleri yapmış. Siverek Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Dilan B. tüm müdahalelere rağmen kurtarılamamıştı. 
Olaya ilişkin verilen bazı haberlerde ve sosyal paylaşım sitelerinde Dilan’ın tecavüce uğradığı yönünde iddialar yer alırken, bir hacker grubu, Şanlıurfa ve Siverek Devlet hastaneleri ile Siverek Kaymakamlığı’nın internet sitelerine erişim engellemiş; Twitter’da ise ”#DilanaNeOldu” başlığıyla açılan etiket, Twitter dünya gündemine 3. sıraya kadar yükselirken, Türkiye gündeminde de gece boyunca ilk sırada kalmıştı. 

Kaynak: AA

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top