Dışişleri Bakanlığı hacklendi!

Dışişleri Bakanlığı hacklendi!

Dışişleri Bakanlığı, bilgisayar korsanlarının Bakanlığa başvuruların kabul edildiği internet sitesini hackleyerek, yabancı misyon mensuplarının bilgilerinin yayınlanması üzerine harekete geçerek, bilgilerin paylaşıldığı dropbox programının kullanımının engellenmesi için başvuruda bulundu.

Dışişleri Bakan Yardımcısı Büyükelçi Naci Koru, AA muhabirine konuyla ilgili yaptığı açıklamada, hacklenen sitenin kış-yaz okulu veya yabancı misyon mensuplarının başvurularının kabul edildiği bir site olduğunu belirterek, Bakanlığın ya da devletin güvenliğini ilgilendiren hassas bilgiler veya kriptoların bu sitede yer almadığını bildirdi.
Hacklenen sitedeki “data base”in de kendileri için önemli olduğunu belirten Koru, şu anda TÜBİTAK, İçişleri Bakanlığı ve Dışişleri Bakanlığı’ndan teknik ekiplerin konunun üstünde çalıştığını, hacklenen sitenin şu anda kapalı olduğunu ifade etti.
Büyükelçi Koru, şu ana kadar elçilik mensuplarının kimlik bilgileri yayımlanan ülkelerden herhangi bir geri bildirim almadıklarını söyleyerek, kimlik bilgilerinin üzerinden yayımlandığı dropbox programının kullanımının engellenmesi için başvuruda bulunduklarını bildirdi.

Kaynak: AA

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top