DOĞANIN SAKLI CENNETİ ‘ZEYNİLER’

DOĞANIN SAKLI CENNETİ ‘ZEYNİLER’

Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, doğal güzellikleri ve tarihi konumuyla ilçenin gözde merkezlerinden Zeyniler’de, mahalle sakinlerinin kapısını çaldı.

Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, Reşat Nuri Güntekin’in Çalıkuşu romanına esin kaynağı olan, doğal güzellikleri ve yürüyüş parkurları ile doğaseverleri ağırlayan, paraşüt pisti ile Yıldırım’ı ve Bursa’yı kuşbakışı görmek isteyen adrenalin tutkunlarının adresi olan Zeyniler’de vatandaşların misafiri oldu. Zeyniler Çalıkuşu Kadınlar Tarımsal Kalkınma Kooperatifi üyeleriyle sohbet eden Başkan Yılmaz, mahalledeki çocuklarla da yakından ilgilendi. Zeyniler’in en yaşlı sakinleri ile de bir araya gelen Başkan Yılmaz, mahallenin eşsiz doğal, tarihi ve kültürel değerleriyle Yıldırım’ın gizli kalmış hazinelerinden biri olduğunu belirtti.

PASTADAKİ PAY ARTACAK

Zeyniler’in, Uludağ’ın yamaçlarında kurulu, Bursa’nın seyredilebileceği tarihi ve doğal güzellikleri olan bir yer olduğunu vurgulayan Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “Seyir terası, doğal yürüyüş parkurları, şelalesi, Uludağ’a çıkan trekking alanlarıyla ve yamaç paraşütü pistini bünyesinde barındıran, var olan kültürel mirasıyla büyük bir turizm potansiyeline sahip Zeyniler, ilçemizin önemli değerlerinden birisi. Aynı zamanda Reşat Nuri Güntekin’in Çalıkuşu romanına ev sahipliği yapan bölge edebiyat ve sanatseverlerin de ilgi duydukları bir yer. Bizler de önümüzdeki süreçte Zeyniler’in hem ulusal ve uluslararası bazda tanıtımı daha iyi yapılmak ve kentimizin turizm pastasındaki payını daha da artırmak adına çalışmalar gerçekleştireceğiz” dedi.

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top