Dostum Bisiklet Takımında Milli Transfer

Dostum Bisiklet Takımında Milli Transfer

İnegöl Belediyesi Doğa Sporları ve Turizm Merkezi Bisiklet Takımı, milli takımın iki başarılı sporcusunu kadrosuna kattı.

 

İnegöl Belediyesi Doğa Sporları ve Turizm Merkezi Bisiklet Takımı, yeni sezona iddialı hazırlanıyor. Bu yıl bisiklet branşında önemli başarıları hedef koyan DOSTUM bisiklet takımı, iki milli sporcuyla vites yükseltti.

 

MİLLİ SPORCULAR İÇİN İMZA TÖRENİ DÜZENLENDİ

İnegöl Belediyesi DOSTUM bisiklet takımı, aynı zamanda milli sporcu olan Cansu Çelebi ve Dilara Gül ile anlaşmaya vardı. Çelebi ve Gül, yeni sezonda DOSTUM forması için mücadele verecek. Her iki sporcuyla Cuma günü İnegöl Belediye Spor tesislerinde imza töreni düzenlendi. Törene Belediye Başkan Yardımcısı Rıdvan Kocaağa katılarak sporcuları kamuoyuna tanıttı.

 

DÜNYA ŞAMPİYONASINA KATILACAKLAR

Burada bir açıklama da yapan Belediye Başkan Yardımcısı Rıdvan Kocaağa, “Bugün İnegöl Belediyespor olarak Doğa Sporları ve Turizm Merkezimizde devam eden branşlarımızdan olan Bisiklet Branşımızda yaptığımız yeni atılımlar ve yeniliklerle ilgili iki imzamız olacak. Yanımda iki tane bisiklet branşında önemli başarılar elde etmiş milli sporcumuz var. Cansu Çelebi ve Dilara Gül arkadaşımız. Biz bu arkadaşlarımızla 2020 yılında bisiklet branşındaki yarışmalarda DOSTUM adına boy göstereceğiz. Milli sporcularımız DOSTUM forması altında mücadele verecekler. Bugün de sözleşmelerini imzalıyoruz. İnşallah şehrimize, takımımıza faydalı olurlar ve hem bizler hem de kendileri için güzel başarılar elde ederler. Aynı zamanda 2020 yılında Sakarya’da yapılacak olan Dünya Maraton Şampiyonasına katılım sağlayacak sporcularımız. Şimdiden zorlu yarışmalarda kendilerine başarılar diliyorum” dedi.

 

Açıklama sonrası her iki sporcu da sözleşmeye imzayı atıp DOSTUM formasıyla ilk pozlarını verdi. Dilara ve Cansu, yaptıkları açıklamada DOSTUM bisiklet takımında yer almaktan mutluluk duyduklarını ifade ederek başarılı bir sezon geçirmek adına çalışacaklarını dile getirdiler.

 

CANSU ÇELEBİ KİMDİR?

Cansu Çelebi, 1994 doğumlu, Türkiye Bisiklet Federasyonu Milli sporcusu, Eğitim Kocaeli Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Beden Eğitimi ve Spor Anabilim Dalı Yüksek Lisans öğrencisi. 6 kez Türkiye şampiyonu oldu ve bunun yanında ülke sathında çeşitli başarılar elde etti. 2019 Dağ bisikleti Eliminatör Türkiye şampiyonu, Olimpik sporcu.

 

DİLARA GÜL KİMDİR?

Dilara GÜL, 1999 doğumlu, Sakarya Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi 3. Sınıf öğrencisi. 2016 yılında Hollanda’nın Groningen kentinde yapılan müsabakalarda ülkemizi temsil eden milli sporcunun, ülke içinde de birçok dereceleri mevcut.

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top