Dünyaca Ünlü Arp Sanatçısı Şirin Pancaroğlu Konser İçin Bursa’ya Geliyor

Dünyaca Ünlü Arp Sanatçısı Şirin Pancaroğlu Konser İçin Bursa’ya Geliyor

Türkiye’nin yetiştirdiği dünyaca ünlü arp sanatçısı Şirin Pancaroğlu konser vermek üzere Bursa’ya geliyor.

 

27 Aralık 2019 Cuma akşamı saat 20.00’de Uludağ Üniversitesi Prof. Dr. Mete Cengiz Kültür Merkezi’nde Kültür ve Turizm Bakanlığı İzmir Devlet Korosu sanatçısı solist Bora Uymaz ile birlikte sahne alacak Şirin Pancaroğlu’nun konseri Bursa Lösemili Çocuklara Yardım Derneği (LÖDER) yararına gerçekleştirilecek.

 

Klasik müzik geleneğinden yetişen Türkiye’nin önde gelen arp sanatçısı Şirin Pancaroğlu, geleneksel Türk müziği, doğaçlama, tango ve avangart türlerindeki çalışmaları ile de beğeni topluyor.

 

Şef Süveyda Çolakoğlu’nun yönettiği Neva Türk Müziği Topluluğu’nun programına konuk sanatçılar olarak katılacak Şirin Pancaroğlu ile Bora Uymaz, Erzurumlu İbrahim Hakkı’dan nesillere akan mısralarla Bora Uymaz’ın bestelerini seslendirecekler.

 

Neva Türk Müziği Topluluğu Şefi Süveyda Çolakoğlu, “Konser programımızda Şirin Pancaroğlu’nun arp resitalinin ardından, Kültür ve Turizm Bakanlığı İzmir Devlet Korosu sanatçısı Bora Uymaz tarafından Erzurumlu İbrahim Hakkı divanından farklı formlardaki besteleri ilk kez Bursa’da dünyaca ünlü arp sanatçısı Şirin Pancaroğlu’nun eşliğinde icra edilecek” dedi.

 

Konsere Erzurumlu İbrahim Hakkı’nın torunu Belkıs İbrahimhakkıoğlu da konuşmacı olarak katılacak.

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top