E-BELEDİYECİLİK HİZMETLERİNDE ‘YILDIRIM’ FARKI

E-BELEDİYECİLİK HİZMETLERİNDE ‘YILDIRIM’ FARKI

E-Belediyecilik hizmetleriyle vatandaşlara belediyeye uğramadan hizmet alma imkanı sağlayan Yıldırım Belediyesi, ilçe sakinlerinin günlük hayatlarını kolaylaştırıyor.

Bürokratik işlemlerde sunduğu teknolojik hizmetlerle zaman kaybını önleyen Yıldırım Belediyesi, vatandaşlarla hızlı belediyecilik imkanı sunmaya devam ediyor. Çağın gereklerine uygun olanakların ilçe sakinlerinin kullanımına sunulan Yıldırım’da İOS ve Android işletim sistemi üzerinden 71 bin 48 vergi ödemesi gerçekleştirilirken, 198 işyeri açma ruhsatı e-ruhsat sistemi üzerinden gerçekleştirildi. Hizmete girdiği günden bu yana ilçe sakinlerinin yoğun ilgi gösterdiği Yıldırım NET ağı ile Emirsultan Meydanı, Yeşil Meydanı, Cazibe Merkezi 1-2, Cumalıkızık, Mimarsinan Parkı, Mustafa Kemal İlhan Parkı, Bayrak Alanı ve Şehit Komando Caner Çalışkan Meydanı’nda ücretsiz olarak sağlanan internet hizmetinden 42 binden fazla kullanıcı faydalandı. Ayrıca yildirim.bel.tr adresinden vatandaşlar e-imar sorgusu yapıp, Yıldırım’daki tarihi mekanları, okul, banka, PTT şubesi, taksi durağı, hastane gibi yerleri harita üzerindeki yerlerinden ve fotoğraflarından görebilir, mahalle, yol ve kapı sorgusu yapabilirler.

‘BİLGİ ÇAĞININ GEREKLERİNİ YERİNE GETİRİYORUZ’

Vatandaşların bürokratik işlemlerde e-belediye uygulamalarıyla zaman konusunda önemli kazanımlar elde ettiklerini söyleyen Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Uygulamalarımız hayata kazandırılmadan önce Yıldırımlılar için zahmetli ve zaman kaybına uğramalarına neden olan vergi ödemeleri ve ruhsat başvuru işlemleri, internet sitemiz üzerinden yalnızca dakikalar içinde gerçekleşiyor. E-Belediye uygulamamız ile vatandaşlarımızın işlerini hızlı bir şekilde yerine getiriyoruz” dedi. Gelişen teknolojiye ayak uyduran uygulamalarıyla Yıldırım Belediyesi’nin ilçe sakinlerinin yanında olmaya devam ettiğini de belirten Başkan Edebali, “9 farklı noktada kullanıma sunduğumuz ücretsiz internet hizmetimizle bilgiye ulaşma konusunda vatandaşlarımızı mahrum bırakmıyoruz. Bu hizmetlerimizi sürdürerek ilçemizin kalkınmasını, Yıldırımlıların hayatlarını kolaylaştıracak projelerle sağlamaya devam edeceğiz” şeklinde görüşlerini belirtti.

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top