Eğitim ve spor el ele

Eğitim ve spor el ele

BASKF, TÜFAD, TFFHGD ile Kavram Dershaneleri sporcu öğrenciler için örnek bir projeyi hayata geçirdi.

Spor ve eğitimin bir arada yürütülmesi için dev bir adım atıldı.  Bursa Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (BASKF), Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği Bursa Şubesi (TÜFAD), Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği (TFFGHD) ile Kavram Dershaneleri arasında SBS–LYS–LGS kurslarında lisanslı amatör sporculara yapılacak  % 50 indirim protokolü imzalandı. Lisanslı amatör sporcular, amatör spor camiasında görev yapan bütün antrenör, hakem, gözlemci Türkiye Spor Yazarları Derneği Bursa Şubesi ile Anadolu Spor Gazetecileri Derneği Bursa Şubesi’nin birinci derece yakınlarını da içine alan 1 yıllık bir protokole imza atıldı.

Bimola Cafe’de yapılan protokol törenine, BASKF Başkanı Cemal Vardar, TÜFAD Bursa Şubesi Başkanı Metin Begüm, TFFGHD Bursa Şubesi Başkanı Recep Kayın, Kavram Dershanesi Kurucusu Ayhan Erzine, BASKF Bursa Şubesi Genel Sekreteri Ersin Yılmaz,  TÜFAD Bursa Şubesi 2. Başkanı Sedat Özbağ, Saha Komiserleri Derneği Bursa Şubesi Başkanı Ercan Ütücü katıldı.

Türkiye’ye örnek olacak

Türkiye’ye örnek olabilecek bir projeye adım atmaktan dolayı mutlu olduklarını söyleyen BASKF Başkanı Cemal Vardar, “Hepinizin bildiği gibi eğitim ve sporun bir arada yürütülmesi çok zor. Biz de sporculuk dönemimizde bunların sıkıntısını çektik.  Bursa spor camiasının bu sıkıntısı Kavram Dershaneleri ile böyle bir projeye imza atarak gidermeyi hedefledik” dedi.

‘Amacımız yarar sağlamak’

Göreve geldikleri günden itibaren Bursa spor camiasına yararlı olabilecek bir proje üretmek için çalıştıklarını söyleyen TÜFAD Bursa Şubesi Başkanı Metin Begüm ise, “Spor yapan çocukların eğitim, eğitim gören çocukların ise spor yönlerinin eksik kalmasını ortadan kaldırmak için Kavram Dershaneleriyle böyle bir projeyi hayata geçirmek istedik” şeklinde konuştu. TFFGHD Bursa Şubesi Başkanı Recep Kayın da projeye katkı koyan herkese teşekkür etti.

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top