Emekli öğretmenden el sanatları sergisi

Emekli öğretmenden el sanatları sergisi

Emekli Öğretmen Vildan Zeyrek, 5. turistik el sanatları sergisini Nilüfer Belediyesi’nin desteğiyle Konak Kültürevi’nde açtı. 1973 yılından bu yana el sanatları ile ilgilenen sanatçı, 18 ayda ortaya koyduğu 37 parçalık çalışmasını sanatseverlerin izlenimine sundu.

 

Dekoratif ürünler üzerinde sicim, levha bakır, folyo, pirinç, cam, kozalak, deri gibi doğada bulunan malzemeleri kullanarak el emeği ile sanatı birleştiren zeyrek, tasarımları ile dikkat çekiyor.

Eserlerinde hiç bir ön çizim ve projelendirme yapmadan doğaçlama olarak çalıştığını belirten Zeyrek, son sergisindeki eserlerde 2 km’lik sicim ipi kullandığını, iç dekorasyonda ürünlerine farklılık getirdiği çalışmaların ilgi ile karşılandığını söyledi. Eserlerin turistik el sanatları ticarethanelerinde 50 TL ile 1000 TL arasında rahatlıkla satışa sunulabildiğini belirten Zeyrek, Türkiye’de el sanatlarının ticari değerlerinin artırılması ve pazarlanması konusundaki eksikliğe dikkat çekerek, el sanatlarının gelecek nesillere aktarılmasını sağlayacak yatırım ve teşviklerin yaratılması için özellikle turizmcilere büyük görev düştüğünü söyledi. Vildan Zeyrek’in turistik el sanatları sergisi 31 Ağustos gününe kadar Konak Kültürevi’nde ziyarete açık olacak.

 

Kaynak: NB

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top