En Çok Tercih Edilen Tarayıcı!

 20100209123826_ie8logoInternet Explorer 8 İnternet Kullanıcısının En Çok Tercih Ettiği Web Tarayıcısı.

İnternet hakkındaki pazar araştırmalarıyla tanınan NetMarketShare tarafından yapılan araştırma Microsoft’un yenilikçi  tarayıcısı Internet Explorer 8’in kullanıcının en çok tercih ettiği web tarayıcısı olduğunu bir kez daha ortaya koydu.

Bütün işletim sistemi ortamlarında diğer 20  tarayıcısından daha fazla sayıda kullanıcıya sahip olan Internet Explorer 8, Smart Screen ve Phishing filtreleriyle her gün İnternetten gelen milyonlarca kötü niyetli saldırıyı engelliyor.Yenilikçi yazılımları ile kullanıcılara güvenli İnternet ve bilgisayar deneyimi sunmayı hedefleyen Microsoft’un en yeni  tarayıcısı Internet Explorer 8, kullanıcıdan tam not aldı. NetMarketShare tarafından gerçekleştirilen ve piyasadaki tarayıcılarının kullanım oranlarına göre değerlendiren yeni bir araştırmaya göre sanal ortamda sörf yapmak isteyen tüketicilerin büyük bir çoğunluğu Internet Explorer 8’i (IE8) tercih ediyor.

NetMarketShare araştırmasına göre en çok tercih edilen  tarayıcısı Internet Explorer 8, geçen yıl sunulmasına rağmen en son web teknolojileri ve kullanım avantajlarıyla yaygınlığını artıracağa benziyor.
Dünya üzerinde 1,2 milyar Windows kullanıcısının geri bildirimleriyle her geçen gün daha da geliştirilen güvenlik altyapısı ile Internet Explorer özellikle bilgisayar  İnternet ortamından kaynaklanan casus yazılımlar ve yemleme girişimlerinden koruyan güçlü bir kalkan olma işlevi görüyor.

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top