EN YÜKSEK GÖRÜNTÜ KALİTESİ

EN YÜKSEK GÖRÜNTÜ KALİTESİ

Fujifilm, yeni makinesi GFX100 ile fotoğraf dünyasında tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. 102 megapiksel, 55mm LF (büyük format) sensör ile faz algılamalı 4K video ve gövde dahilİ görüntü sabitleme özelliği, GFX100’ü serisinin “amiral gemisi” yaptı.

 

Profesyonel fotoğrafçılar ve fotoğraf hayranları tarafından tercih edilen ve büyük övgü alan GFX aynasız dijital fotoğraf makine serisi, GFX100 ile yeni bir üyeye kavuştu. Yeni model, 35mm fullframe sensörden yaklaşık 1,7 kat daha büyük olan 43.8mm x 32.9mm 55mm LF (büyük format) sensör kullanıyor.  İlk defa olarak “faz algılamalı pikseller içeren, arkadan aydınlatmalı sensör” kullanan makinenin otomatik odaklama hızıysa, önceki GFX modellerine göre iki kat daha arttı. GF63mmF2.8 lens ile birlikte kullanıldığında, hareket halindeki bir konuyu her zamankinden daha doğru bir şekilde izleyebilen AF sistemine sahip.

 

GFX100 için özel geliştirilmiş olan yeni sensör, 55mm çapında olup, yaklaşık 102 milyon etkin piksel adedi sunuyor. Dördüncü kuşak “X-Processor 4” işlemci ile birlikte çalıştığında ve Fujifilm’e özgü eşsiz renk üretimi ve aşırı keskin “Fujinon GF” lensler ile bütünleştiğinde dünyanın en yüksek seviyedeki görüntü kalitesine ulaşıyor. Sensörünün yüzeyinde bulunan 3,76 milyon adet faz algılamalı piksel sayesinde bir konunun çerçevenin neresinde olduğundan bağımsız olarak, hızlı ve doğru AF mümkün. Bu özellik, büyük format aynasız dijital fotoğraf makinelerinin devingenliğinde tamamen yeni bir standart oluşturuyor. Sensörün “arkadan aydınlatmalı” yapısıysa ışık miktarını daha isabetli olarak alırken daha iyi bir kumlanma performansı elde ediyor.

 

35mm fullframe formattan daha büyük sensörler kullanan makineler için dünya çapındaki diğer bir ilk ise, azami 5,5 stop “beş eksenli titreşim önleme” sunan gövde dahili görüntü sabitleme sistemi (IBIS). Bunun sonucunda, elden çekimlerde bile ultra yüksek çözünürlüklü fotoğraf üretmek mümkün hale geliyor.

 

GFX100, video kapasitesiyle de mevcut GFX 50S ve GFX 50R modellerine göre daha önde. GFX100, 4K30p video kayıt kapasitesi (10bit 4:2:2) sunan dünyanın ilk aynasız dijital fotoğraf makinesi oldu.

 

Sunduğu “dünyadaki ilk” olan özellikleriyle GFX100, benzeri olmayan yenilikleri ve çok yönlülüğü bünyesinde barındırıyor. “Asla tekrarlanamayacak olan anları yakalamak ve çekmek” ilkesi doğrultusunda, aynasız bir fotoğraf makinesinde mümkün olan en yüksek görüntü kalitesini sunuyor.

 

GFX’in diğer özellikleri :

 

  • Dâhili dikey tutağı bulunan toza dayanıklı, iklim şartlarına dayanıklı, hafif ve çok sağlam magnezyum alaşımlı gövde.
  • Gelişmiş işlerlik ve çok yönlü bilgi göstergeleri.
  • 5,76 milyon noktalı ve %100 kapsamlı vizör ile 2,36 milyon noktalı ve açılabilir 3,2 inç LCD ekran.
  • 35mm formattan büyük olan bir görüntü sensörü içeren makinelerde yeni standartlar belirleyen çok hızlı ve yüksek kesinlikli faz algılamalı AF.
  • Fotoğraflarda şaşırtıcı bir kalite sağlayan ve fotoğraf filmlerindeki tarihimiz sürecinde geliştirdiğimiz eşsiz renk üretim teknolojisi.
  • GFX100 iki adet NP-T125 batarya ile çalışır. Arka LCD kullanımı ile yaklaşık 800 kare çekebilir.
  • USB güç aktarımı yapabilen harici bir bataryaya bağlandığında daha uzun süreli dizi çekimler yapılabilir ve aynı anda makinedeki piller doldurulabilir.
  • Bu makine IEEE802.11ac 5GHz destekleyen ilk GFX modelidir; böylece kablosuz görüntü aktarımı daha hızlı gerçekleşir.
  • Önceki GFX modellerinde olduğu gibi GFX100 modeli de “TetherShooting Plug-in PRO forAdobe® Photoshop® Lightroom®” ve “CaptureOne Pro FUJIFILM” yazılımları ile uyumludur. Böylece her profesyonel fotoğrafçının iş akışı için önemli olan RAW işlemleri ve bağlantılı çekimler ile uyum sağlanır.

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top