ENFLASYONLA TOPYEKÛN MÜCADELE PROGRAMINA BTB’DEN DESTEK

ENFLASYONLA TOPYEKÛN MÜCADELE PROGRAMINA BTB’DEN DESTEK

Bursa Ticaret Borsası (BTB) Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Özer Matlı, BTB Üyelerini Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programına katılmaya davet etti.

BTB Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Özer Matlı, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programını biz de destekliyoruz. Bütün üyelerimiz Türkiye’ye değer katmak, ülkemize ve insanımıza hak ettiği en iyi ürün ve hizmeti sunma anlayışıyla çalışıyor” dedi.

Açıklamasında, yüksek enflasyonun çeşitli erozyonlara sebebiyet verdiğini belirten Matlı şunları söyledi:

“Enflasyonla etkin mücadele kapsamında hükümetimiz tarafından alınan makro tedbirlerin başarılı olabilmesi için tüm ekonomi paydaşlarının da iş birliği içerisinde olması son derece önemlidir. Ekonomimizin daha sağlıklı olabilmesi, yatırım, üretim, ticaret ve tüketim ortamının iyileşmesi için enflasyonla topyekûn mücadele etmek zorundayız. Bundan dolayı; alınmakta olan makroekonomik tedbirlerin yanı sıra iş dünyası olarak bizlerin de alacağı mikro düzeydeki tedbirlerin, tamamlayıcı olacağına inanıyorum. İş dünyası olarak üzerimize düşen bu büyük sorumluluğun bilinciyle, milli ekonomi mücadelemize maksimum katkıyı sağlamak için bütün üyelerimizi enflasyonla mücadele programı kapsamında başlatılan ‘İndirim Kampanyasına’ destek olmaya davet ediyorum.”

Türkiye’nin enflasyonla mücadelede başarıya ulaşması için kamu öncülüğünde başlatılan programın, özel sektörün gönüllülük esasına dayalı desteğini hedeflediğini belirten BTB Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Özer Matlı “Özel sektör olarak maliyetini yönetebildiğimiz ölçüde, başlatılan bu kampanyaya destek olacağız” şeklinde konuştu.

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top