ERDOĞAN: HADLERİNİ BİLDİRİRİZ!

ERDOĞAN: HADLERİNİ BİLDİRİRİZ!

Erdoğan, ”Halkı nezdinde meşrutiyetini yitirmiş çete devletlerine ve Türkiye’nin büyüklüğünü test etmeye kalkanlara da hadlerini bildirmekten asla kaçınmayız” dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ”Biz her türlü terör örgütüne, illegal yapılanmaya, çeteye karşı amansız mücadele vermekte olan bir devletiz. Halkı nezdinde meşruiyetini yitirmiş çete devletlerine, halkına devlet terörü uygulayanlara ve Türkiye’nin büyüklüğünü test etmeye kalkanlara da hadlerini bildirmekten asla kaçınmayız” dedi.

Erdoğan, ”Türkiye olarak, Türk milleti olarak saldırı niyetinde değiliz. Biz, barışı korumak, istiklalimizi korumak, Türkiye’ye, birlik ve bütünlüğümüze yönelik her tehdidi bertaraf etmek için, yani savunma için yatırım yapıyoruz. Bizim hiç bir ülkenin topraklarında asla ve asla güzümüz yok. Biz hiç bir ülkeye hasmane tutum sergilemiyoruz” diye konuştu.

Erdoğan, ”Bize yönelik hasmane tutumlara, bize yönelik saldırılara, tehditlere karşı var olan gücümüzle, aynı zamanda tarihimizden aldığımız güç ve ilhamla en sert şekilde karşılık verir, gerekeni yapmakta asla tereddüt etmeyiz” dedi.

 

Kaynak: AA

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top