Erdoğan’dan Obama’ya başsağlığı

Erdoğan’dan Obama’ya başsağlığı

Başbakan Erdoğan, Bingazi’de büyükelçi ile 3 görevlinin öldüğü saldırı nedeniyle Obama’ya başsağlığı dileklerini iletti.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Libya’nın Bingazi şehrinde gerçekleştirilen ve ABD’nin Trablus Büyükelçisi Christopher Stevens ile üç görevlinin hayatını kaybetmesine yol açan terör saldırısı sebebiyle ABD Başkanı Barack Obama’ya başsağlığı mesajı gönderdi.
Başbakanlık Basın Merkezi’nden yapılan açıklamada, Başbakan Erdoğan’ın ABD Başkanı Obama’ya gönderdiği başsağlığı mesajında ABD Büyükelçiliği’ne yönelik saldırıyı kınadığı bildirildi. 
Başbakan Erdoğan, mesajında şu ifadelere yer verdi:  
”Sayın Başkan, dün akşam Bingazi’de gerçekleşen bir saldırı sonucunda Libya nezdindeki ABD Büyükelçisi Christopher Stevens ve üç görevlinin yaşamlarını yitirdiklerini öğrenmekten büyük üzüntü duymaktayım. Acınızı içtenlikle paylaşıyoruz. Ülkelerini yurt dışında fedakarlıkla temsil eden diplomatları hedef alan bu saldırıyı en sert şekilde kınıyorum. Türkiye, ABD ile terörle mücadele konusundaki işbirliğini önümüzdeki dönemde de sürdürmeye kararlıdır. 
Türk halkı, Hükümetim ve şahsım adına, size, saldırıda hayatını yitirenlerin yakınlarına ve tüm ABD halkına başsağlığı dileklerimi sunarım.”

Kaynak: AA

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top