Ertuğrul Sağlam Açıklaması

Ertuğrul Sağlam Açıklaması

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Manisaspor ile dönüm niteliğinde bir maç oynadıklarını belirterek, “Oyuncularımıza, ‘Ligin geri kalan kısmında nerde olmak istiyorsanız çıkın ona göre mücadelenizi verin’ dedik.”

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Manisaspor ile dönüm niteliğinde bir maç oynadıklarını belirterek, “Oyuncularımıza, ‘Ligin geri kalan kısmında nerde olmak istiyorsanız çıkın ona göre mücadelenizi verin’ dedik. Oyuncularımız ona göre mücadele ortaya koydular” dedi.

Final programına konuşan Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Manisaspor ile oynadıkları mücadeleyi değerlendirdi. Önemli bir karşılaşma oynadıklarının altını çizen Sağlam, “Ligde bulunduğumuz konum itibariyle dönüm niteliğinde bir karşılaşmaydı. Oyuncular ile çok açık bunu konuştuk. ‘Ligin geri kalan kısmında nerde olmak istiyorsanız çıkın ona göre mücadelenizi verin’ dedik. Oyuncularımız ona göre mücadele ortaya koydular. Bu galibiyet güzel bir serinin başlangıcı olur inşallah. Bunun için Büyükşehir Belediye maçını kazanmamız lazım. Pazartesi günü taraftarımız ile birlikte bize ve futbolculara çok önemli görev düşüyor” diye konuştu.

“BANGURA’DAN BEKLENTİMİZ BÜYÜK”

Bangura’nın gol attığının hatırlatılması üzerine Sağlam, “Bu maçta, Ozan İpek’i Bangura’yı sonradan oyuna soktuk. Biri asist yaptı, biri gol attı. Önemli rol oynadılar. Bizim Bangura’dan beklentimiz büyük. Çok genç oyuncu. Bir çok kulübün talip olduğu oyuncu. 5 senelik mukavele imzaladık. 5 sene mukavele imzaladığınız oyuncuyu 3-5 ayda istenileni veremedi diye silmemiz mümkün değil. Kendisi istekli. Her geçen sürede daha fazla katkı sağlamasını oluşturacağız. Bangura’nın ‘gidiceğim’ diye bir ifadesi

olmadı. Aksine Bursa’da olmaktan çok memnun. Bizle çalışmaktan memnun. Kesinlikle kimse bu haberlere itibar etmesin” açıklamasında bulundu.

“TAGOE’Yİ SİLMİŞ DEĞİLİZ”

Tagoe’nin döneceğini ifade eden Sağlam, “Bazı teklifler var, onları değerlendireceğiz. Kulüp açısından yararı olursa değerlendiririz. Tagoe’yi silmiş değiliz. Tagoe’nin kötü futbolcu olmadığını ben çok iyi biliyorum” şeklinde konuştu.

“OZAN İPEK GEREKEN DERSLERİ ÇIKARMIŞTIR”

Ozan İpek’in talihsiz bir olay yaşadığını ifade eden Ertuğrul Sağlam, “En fazla kendisi üzülmüştür. Olayın detaylarını iyice netleştirdikten sonra bizim Ozan ile alakalı bir şey yapmamız gerekiyorsa yaparız. Bu camianın beklentilerini bir kez daha ortaya koyarız. Kendisini ciddi bir şekilde uyarırız ve geleceğini bu gerçekler doğrultusunda yönlendirmesini isteriz. Onun profesyonellik dışı davranışlarda olmasını kabul edemeyiz. Ozan bu olaydan gerekli dersleri çıkarmıştır. Bu olay daha ciddi bir şekilde meydana gelebilirdi. Oda başta kendisine olmak üzere zarar verirdi. İnşallah çıkardığı dersler ile çok daha iyi planlar yapar” dedi.

NEJAT BİYEDİÇ’E VEFA

Çarşamba günü Bursaspor’un eski futbolcusu ve teknik direktörlerinden Nejat Biyediç için düzenlenecek gecenin önemine değinen Sağlam, “Kendi bulunduğumuz konumun makamın gereklerini yerine getirmeye çalışıyoruz. Nejat hoca Bursaspor için çok önemli bir isim. Bizim ona karşı olan kulüp, şehir olarak borcunu ödeyemeyiz. Gönlümüzü huzura erdirme açısından o akşam stadı doldurarak, coşkulu ortam hazırlayarak Nejat hocaya karşı olan sevgimizi ortaya koyabiliriz. O gün akşam çok önemli işleri yoksa herkes işini gücünü bıraksın tribünlere gelsin. Şöhretler maçı oynanacak. Bende oynamak istiyorum. Teknik direktörler kadroya alırlarsa oynayacağız” diye kaydetti.

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top