Ev tekstili sektörü yeni tasarımcılarını arıyor

Ev tekstili sektörü yeni tasarımcılarını arıyor

Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB) tarafından, T.C. Ekonomi Bakanlığı desteği ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) işbirliği ile bu sene 8. si düzenlenecek UTİB Türkiye Ev Tekstili Tasarım Yarışması’na online başvurular 15 Ocak’ta başladı.

UTİB, yenilikçi, katma değeri yüksek ürünleri ve genç tasarımcıları sektöre kazandıracak yarışma ile ev tekstili alanında Avrupa’nın birinci büyük ihracatçısı olan Türkiye’nin sektördeki yerini güçlendirmeyi amaçlamaktadır. Yarışmanın bu seneki teması ‘Göç’ olarak belirlenmiştir.

Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB) tarafından, T.C. Ekonomi Bakanlığı desteği ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) işbirliği ile bu sene 8.kez düzenlenecek Ev Tekstili Tasarım Yarışması’na online başvuru süreci 15 Ocak’ta başladı. Bu yıl ‘Göç’ teması ile yapılacak olan yarışmaya, ürün tasarımı kategorisinde sadece öğrenciler başvurabilecek.

Online elemeyi geçen 10 yarışmacı, Finlandiya Aalto Üniversitesi Tekstil ve Tasarım Profesörü, Yaratıcı Direktör Maarit Salolainen mentorluğunda tasarım atölyesine katılma hakkı kazanacak ve tasarımlarının prototiplerini üretme şansını bulacaklar. Prototipler arasından yapılacak seçim sonrasında yarışmayı kazanan ilk üç finalist para ödülü, Heimtextile 2019 fuarına katılım, RedDot Yarışması’na katılım, Desen Tasarım Eğitimi, Patent Sponsorluğu ve Ekonomi Bakanlığı’nın uygun görmesi haline yurtdışında eğitim imkânına sahip olacak.

UTİB, yenilikçi, katma değeri yüksek ürünleri ve genç tasarımcıları sektöre kazandıracak yarışma ile ev tekstili alanında Avrupa’nın birinci büyük ihracatçısı olan Türkiye’nin sektördeki yerini güçlendirecek. Ev tekstilinde trendleri belirleyen yarışmanın bu seneki teması ‘Göç’ olacak.

Birincinin 10 bin TL ve portatif dokuma tezgâhı kazanacağı yarışmada ikinci 7 bin 500, üçüncü 5 bin TL para ödülünü kazanacak. Finalistler, Heimtextile 2019 fuarına katılım, RedDot Yarışması’na katılım, Desen Tasarım Eğitimi, Patent Sponsorluğu ve Ekonomi Bakanlığı’nın uygun görmesi haline yurtdışında eğitim imkânı kazanacak. Kazanan tasarımlar Türkiye Tasarım Haftası’nda sergilenecek.

Detaylı Bilgi için: http://www.evtekstiliyarismasi.com

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top