EVDE SAĞLIK HİZMETLERİ PERSONELİNE EĞİTİM

EVDE SAĞLIK HİZMETLERİ PERSONELİNE EĞİTİM

Bursa İl Sağlık Müdürlüğü, Evde Sağlık Hizmetleri birimi çalışanlarının bir araya geldiği değerlendirme toplantısı düzenledi.

Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanlığı konferans salonunda düzenlenen eğitime Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Doç. Dr. Mehmet Demir ile hastanelerin evde sağlık hizmetleri birimlerinde çalışan personeli katıldı.

Eğitimde konuşan Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan, 2010 yılında kurulmaya başlanan Evde Sağlık Hizmetleri’nin Sağlık Bakanlığı’nın vatandaşa dokunan en önemli projelerinden birisi olduğunu söyledi. Evde sağlık hizmetlerinin gönüllük esasına dayanan bir hizmet olduğunu ifade eden Dr. Akan, “ Burada kimsesi olmayan, yatağa bağımlı ve hareket edemeyecek durumda olan hastalara hizmet ediyoruz. Ne kadar hastane inşa edersek edelim bu durumda olan insanlara ulaşamayınca, onların ihtiyaçlarına cevap vermeyince yapılan sağlık hizmetlerinin onlar için bir anlamı da olmuyor.  Bu sebeple Evde Sağlık Hizmetlerinin vicdani bir proje olması açısından önemli bir yeri vardır. Gelinen nokta itibariyle biz yapılan bu hizmetlerden gurur duyuyoruz” dedi.

27 Bin 350 Hastaya Ulaşıldı

2010 yılından bu yana 27 bin 350 hastaya ulaşıldığının altını çizen Dr. Akan, “Eylül ayı itibariyle 25 ekibimiz ile 8 bin 387 hastamıza evde sağlık hizmeti vermekteyiz. Bizler hasta vatandaşlarımıza evlerinde sağlık hizmetini düzgün bir biçimde veremezsek, hastanelerde yoğun bakım ve palyatif bakım yataklarında yığılmanın da önüne geçemeyiz. Evde Sağlık Hizmetinin efektif bir şekilde çalışması yoğun bakım yataklarında da üçte bir oranında rahatlama sağlayacaktır” dedi.

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top