Evlere yas düştü…

Evlere yas düştü…

Afyonkarahisar’da mühimmat deposundaki patlamada şehit olan askerlerin evlerinde yas var.

Afyonkarahisar’da mühimmat deposundaki patlamada şehit olan askerlerin aileleri ve akrabalarında yas var.

Patlama haberinin duyulmasından itibaren kaygılı bir bekleyişe giren bölgede askerlik yapanların aileleri ve akrabaları, şehit ve yaralıların belirlenmesiyle büyük üzüntü yaşadı. Aileler Afyonkarahisar’a gitmek üzere evlerinden ayrılırken, taziyeler yakın akrabalar tarafından kabul ediliyor. 
Afyonkarahisar’daki patlamada şehit olan Astsubay Kıdemli Çavuş Murat Döğer Ankara’daki evinde yas yaşandı. Bir buçuk yıldır evli olduğu öğrenilen Döğer’in Pursaklar’daki baba evinin bulunduğu apartmana büyük bir Türk bayrağı asıldı. Döğer’in komşularının da evlerine Türk bayrakları astıkları gözlendi. Patlamanın ardından Afyonkarahisar’a giden baba Haydar ve anne Nermin Döğer’in de aralarında bulunduğu şehit yakınlarının, Ankara’ya dönmek üzere yola çıktıkları öğrenildi. 
Kepçe operatörlüğü yaptığı öğrenilen şehit er Bayram Uluer’in, Keçiören ilçesi Yükseltepe Mahallesi’ndeki evde yaşayan baba ocağında da büyük üzüntü yaşanıyor. Anne Nurdane ve babası Arif Uluer, patlamayı haber aldıktan sonra Afyonkarahisar’a giderken, eve taziye için gelenleri akrabaları karşıladı.  

Fenalık geçirdi
Nevşehir Kalaba beldesine bağlı Paşalı köyünde oturan şehit Emre Yıldırım’ın (30) babası Nuri ve annesi Gülseren ile kız kardeşleri Pınar ve Çınar Yıldırım’a acı haberi, Nevşehir Valisi Abdurrahman Savaş, İl Jandarma Komutanı Albay Dursun Ertuğrul ve Avanos Kaymakamı Mustafa Eldivan, sağlık ekipleri eşliğinde verdi. Gözyaşı döken ve fenalık geçiren Nuri-Gülseren Yıldırım çiftine sağlık ekipleri müdahale etti. Köy muhtarı Sadullah Önal, AA muhabirine yaptığı açıklamada,  ”Metal öğretmenliği” bölümü mezunu olan ve yüksek lisans yapan Yıldırım’ın, öğretim görevlisi olmak istediğini kaydetti. 

2 çocuğu var
Ordu Gökömer köyünden olan şehit Uzman Çavuş Cüneyt Akkuş’un babası ve annesi Afyonkarahisar’a hareket ederken, Cumhuriyet Mahallesi’ndeki kayınpederinin evinde taziyeler kabul ediliyor. Şehit haberinin alınmasının ardından eve Türk bayrakları asılırken, Cüneyt Akkuş’un akrabalarının gözyaşlarını tutamadığı görüldü.  Şehit eşi Songül Akkuş’un amcası Cafer Özcan, Afyonkarahisar’daki askeri mühimmat deposunda meydana gelen patlamayı dün gece televizyondan öğrendiklerini belirtti. Cüneyt Akkuş’un, Hasan Mert (8) ve Enver Efe (1) isimli iki çocuğu olduğu öğrenildi.  

Eşi hamileydi
Şehit olan piyade er Tolga Taştan’ın Tokat’ın Artova ilçesindeki Ulusulu köyünde yaşayan dedesi Ali Taştan evlerine gelen askeri yetkililerden, torunlarının şehit olduğu haberini alınca gözyaşlarına hakim olmadı. Taştan, gazetecilere yaptığı açıklamada, torunun geçen hafta Samsun’da yemin ettiğini belirterek, ”7 gün önce yemin ederek Afyokarahisar’a dağıtımı oldu. Daha 22 günlük askerdi. Tolga kısa dönem askerlik yapıyordu” dedi. Şehit olan Ahmet Tosun’un bilgisayar öğretmeni olduğu ve kısa dönem askerliğini yaptığı öğrenildi. Vatani görevini kısa dönem olarak Afyonkarahisar’da yapan Tosun’un evli, eşi Seda Tosun’un da 5 aylık hamile olduğu belirtildi.  

Nişanlıydı
Şehit askerlerden, piyade er Onur Fikret Dülger’in (25), eski Trabzonspor Genel Sekreteri Zekai Fırat Dülger’in oğlu olduğu öğrenildi. Trabzon’un 1 No’lu Beşirli Mahallesi Çankaya Evleri’nde oturan ve Kıbrıs’taki bir üniversitenin iç mimarlık bölümü mezunu Onur Fikret Dülger’in şehit olduğu haberini alan Trabzon’daki yakınları, duygusal anlar yaşadı. Geçen yıl Gamze Bahadır ile nişanlanan ve vatani görevini yaptıktan sonra evlenmeyi planlayan şehit Dülger’in bazı yakınları ve eski Trabzonspor Kulübü Basın Sözcüsü Zeyyat Kafkas’ın, piyade er Dülger’in şehit olması üzerine Afyonkarahisar’a gittiği öğrenildi. Dülger’in, acemi birliğini Samsun’da tamamladığı ve kısa bir süre önce Afyonkarahisar’a gittiği belirtildi.

Kaynak: AA

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top