Fazla kiloları saklamanın kolayı var

Fazla kiloları saklamanın kolayı var

Estetik International Sağlık Grubu yağ transferi ile popo, meme ve dudak büyütme, çarpık bacak düzeltme, ayak bileği kalınlaştırma, yüz çukurlarını ve çizgilerini doldurma, çok derin akne (sivilce) çukurlarını doldurma, el sırtının derisini kalınlaştırma işlemlerinin çok ilgi gördüğünü açıkladı.

  

Yağ greftlerinin yumuşak doku deformitelerinin düzeltilmesinde kullanımının 1800’lü yıllara kadar uzanmakta olduğunu belirten Estetik International Sağlık Grubu Op. Dr. Bülent Cihantimur, herkeste depo olarak bulunması ve kişinin kendinden elde edilmesi sonucu kullanımının da zamanla giderek yaygınlaştığını vurguladı. Otolog yağ dokusu doğuştan olan veya sonradan oluşmuş olan deformitelerin düzeltilmesinde kullanıldığı gibi kozmetik amaçla da yaygın olarak kullanıldığının altını çizen Estetik International Sağlık Grubu Op. Dr. Bülent Cihantimur, “Yaşlanma ve diğer sebeplere bağlı olarak azalan veya gevşeyen dokunun yerine yağ greftleri konulmaktadır. Bunu kişinin kendisinden aldığımız yağ dokusunu özel işlemlerden geçirdikten sonra ihtiyacı olan bölgeye transfer ederek yapmaktayız” dedi.

  

Kök hücreler faktörü

Yağ transferi klasik metotlarla yapıldığı zaman erime oranı çok fazla olmaktaydı diyen Estetik International Sağlık Grubu Op. Dr. Bülent Cihantimur, “Bugüne kadarki en büyük engellerden biriside bu erime oranı ve buna bağlı olarak sonuçların tatmin edici olmamasıydı. Kullanılan sistemler (kapalı devre-havayla temas etmeden) sayesinde yağ dokusu kondanse hale getirilip kök hücreler ile de birleştirilince bu sorunda ortadan kalkmış oldu.”

 

Kalıcılığı sağlanıyor

Otolog yağ transfer sistemi ve kök hücre izolasyonu yapan alet yardımıyla başarılı sonuçlar almakta olduklarının altını çizen Estetik International Sağlık Grubu Op. Dr. Bülent Cihantimur, “Bu sistemle yaşlı, büyük ve ölümü gerçekleşebilecek yağ hücreleri ve trigliseritler, kırmız kan hücreleri, su ve saf olmayan dokular ayrışmakta sağlıklı ve canlı yağ hücreleri elde edilmektedir. Ayrıca bu dokular kök hücre ile de zenginleştirilmekte ve böylece transfer edilen yağ dokusunun erime ihtimali azalmakta ve kalıcılığı artmaktadır” diye konuştu.

 

Saklamak önemli

İkinci bir sorunun ise, zamanla yağ dokusuna ihtiyaç olduğunda, tekrar aynı işlemler yapılarak yağ grefti elde etmek olduğunu vurgulayan Estetik International Sağlık Grubu Op. Dr. Bülent Cihantimur, “Ancak bu sorunda yağ saklama yöntemi ile aşılmış oldu. Eğer tekrar bir uygulama gerekirse, daha önceden elde edilmiş olan kişinin kendi yağ dokusu özel şartlarda saklanarak, ihtiyaç olduğunda tekrar kullanılabilmektedir. Bunun içinde kliniklerimizde -80 C’ ye kadar soğuyabilen nitrojen tanklarından faydalanmaktayız. Saklanmış olan yağ dokusu ihtiyaç halinde bu tanklardan alınıp özel işlemlerden geçirildikten sonra hastaya transfer edilebilmekte ve böylece ikinci bir operasyona ihtiyaç kalmamaktadır” dedi.

 

Kaynak: EISG

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top