FENERLİLERİN BAYRAM GÜNÜ

FENERLİLERİN BAYRAM GÜNÜ

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, 358 gün tutuklu kaldığı Metris Cezaevinden salıverildi.

Özel yetkili İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından ”Futbolda şike” davası kapsamında yargılanan, ”örgüt kurmak”, ”şike yapmak ve teşvik primi vermek” suçlarından 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılan ve ”tutuklulukta geçen süreleri gözetilerek” tahliye edilen Aziz Yıldırım, işlemlerin yapılması için İstanbul Adalet Sarayı’ndan Metris Cezaevi’ne getirildi.
Yıldırım, Metris Cezaevi’nde yaklaşık 2 saat süren işlemlerin ardından serbest bırakıldı. Cezaevi önünde bekleyen sarı-lacivertli taraftarlar, 358 gün sonra cezaevinden çıkan başkanlarını coşkulu bir şekilde karşıladı. Aziz Yıldırım, cezaevinden aracın tepe penceresinden dışarı çıkarak, taraftarları selamladı. Taraftarlar, bu sırada meşaleler yakıp, Aziz Yıldırım’a dokunmak için adeta birbirleriyle yarıştı. Fenerbahçeliler, tezahüratlarla başkanlarını desteklerken, Aziz Yıldırım da el sallayarak taraftarlara karşılık verdi. Yıldırım, ayrıca kendisine verilen atkı, forma ve Türk Bayrağı’nı boynuna doladı.
Yoğun ilgiden dolayı Yıldırım’ı taşıyan araç cezaevinden ayrılmakta zorluk çekerken, Aziz Yıldırım yaklaşık yarım saatte cezaevi önünden ayrılabildi.

358 günlük tutukluluk

”Futbolda Şike” iddialarına ilişkin 3 Temmuz 2011’de gözaltına alınan ve 10 Temmuz’da tutuklanan Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım 358 gün tutuklu kaldığı Metris Cezaevi’nden tahliye edildi.
İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi’nin yapılan karar duruşmasında, 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılan ve tahliyesine karar verilen Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, 3 Temmuz 2011’de ”futbolda şike” iddialarına ilişkin başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alındı.
Gözaltında rahatsızlanan Yıldırım, hastaneye kaldırıldı. Tedavisinin yapıldığı Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden 10 Temmuz’da Beşiktaş’taki İstanbul Adliyesine getirilen Yıldırım, tutuklanarak Metris Cezaevi’ne konuldu.

Aziz Yıldırım’ın Metris Cezaevi’nden 358 gün sonra tahliye edilmesi, televizyonlar tarafından canlı olarak verildi.

Kaynak: AA

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top