Festival coşkusu başladı

Festival coşkusu başladı

Dünyaca ünlü sanatçıları sanatseverlerle buluşturan ve bu yıl 51.’si gerçekleştirilen ‘Uluslararası Bursa Festivali’, Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası’ ve Kerem Görsev Quartet konseriyle başladı.

Türkiye’nin en uzun soluklu kültürel etkinliği olan ‘Uluslararası Bursa Festivali’, bu yıl 51. kez sanatseverlerle buluşuyor. Büyükşehir Belediyesi tarafından Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV) koordinasyonuyla gerçekleştirilen ‘51. Uluslararası Bursa Festivali’, Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu’nda, Kerem Görsev Quartet ile Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası’nın aynı sahneyi paylaştığı muhteşem konserle başladı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’da bu yıl 51. kez düzenlenen festivalin yaza damgasını vuracağını belirterek, “Kültür ve sanat kenti, medeniyetin başkenti Bursa’da yarım asırdır devam eden bu festival, 1 ay boyunca, dostluk ve barış mesajları Bursa’dan dünyaya yayılacak” diye konuştu.

Festivallerin toplumların buluşma ve kaynaşma ortamları olduğunu anlatan Başkan Altepe, “Bursa Festivali, yıllar boyunca Bursa’ya güzellikler kattı, izler bıraktı. Bu yıl da Bursa, organizasyonun en iyi şekilde gerçekleşmesi için kenetlendi” dedi. Sanat dünyanın ortak dili olduğunu ifade eden Başkan Altepe, “Bursa Festivali, bu şehrin 51 yıllık geleneğidir. Dünyaca ünlü ve değerli sanatçıları Bursa’da sevenleriyle buluşturacak olmanın heyecanını yaşıyoruz” şeklinde konuştu.

Saker’e ‘Onur Ödülü’
BKSTV Yönetim Kurulu Üyesi Necip Naci Doğru da festivalin özel bir programla sanatseverlerle buluşması adına 1 yıldır yoğun bir çalışma yapıldığını kaydetti.

Başkan Altepe, Büyükşehir Belediyesi Eski Başkanı Erdem Saker’e ‘Festival Onur Ödülü’nü ve festivale destek veren tüm sponsor kurum ve kuruluşların temsilcilerine teşekkür plaketi takdim etti. BBDSO’nun şef Erol Erdinç’in yönetiminde sahneye çıktığı açılış konserinde; usta sanatçı Kerem Görsev’e davulda Ferit Odman, kontrbasta Kağan Yıldız ve saksafonda Engin Recepoğulları eşlik etti. Ünlü sanatçıları beğeniyle izleyen Bursalılar, konserin sonunda sanatçıları alkışlarıyla ödüllendirdi.

Bursalı sanatseverlerin yoğun ilgi gösterdiği festivalin açılış konserini, Büyükşehir Belediyesi bürokratları ve BKSTV yönetim kurulu üyeleri ile Bursalı işadamları da ilgiyle izledi.

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top