Festival coşkusu Bursa’yı sardı

Festival coşkusu Bursa’yı sardı

51. Uluslararası Bursa Festivali 12 Haziran salı akşamı BBDSO ile Kerem Görsev Quartet performanslarıyla start alacak.

Dünyaca ünlü sanatçıları sanatseverlerle buluşturmaya hazırlanan ‘51. Uluslararası Bursa Festivali’, 12 Haziran Salı akşamı, Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası’nın açılış konseriyle başlayacak. Muhteşem konserde, Kerem Görsev Quartet sahneye çıkacak.

Türkiye’nin en uzun soluklu kültürel etkinliği olan ‘Uluslararası Bursa Festivali’, bu yıl 51. kez sanatseverlerle buluşuyor. Dünyaca ünlü en sevilen sanatçıları Bursa’da ağırlayacak olan festival, bu yaza damgasını vuracak.

Büyükşehir Belediyesi tarafından Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV) koordinasyonuyla gerçekleştirilen ‘51. Uluslararası Bursa Festivali’, en özel isimleri Bursalı hayranlarıyla buluşturacak. Bursa’da yoğun ilgi gören festivalin 12 Haziran Salı akşamı, Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu’nda gerçekleştirilecek olan açılış konserinde; BBDSO ile Kerem Görsev Quartet aynı sahneyi paylaşacak. BBDSO’nun şef Erol Erdinç’in yönetiminde sahneye çıkacağı konserde; usta sanatçı Kerem Görsev’e davulda Ferit Odman, kontrbasta Kağan Yıldız, saksafonda Engin Recepoğulları eşlik edecek.

Festival programı
12 Haziran – Kerem Görsev Quartet & BBDSO

15 Haziran – Nazan Öncel

18 Haziran – Mercan Dede & Emel Mathlouthi

19 Haziran – MFÖ

20 Haziran – Yasmin Levy

21 Haziran – Şevval Sam

23 Haziran – Sertab Erener

27 Haziran – Karagöz Halk Dansları Topluluğu & Özgür Eren (Ben Anadolu’yum)

28 Haziran – Fatih Erkoç

30 Haziran – Ankara Devlet Opera ve Balesi – ‘Zorba’

1 Temmuz – Monica Molina

3 Temmuz – Inna

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top