Foça bombacısı Şanlıurfa’da öldürüldü!

Foça bombacısı Şanlıurfa’da öldürüldü!

Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, İzmir’in Foça ilçesinde askeri araca bombalı saldırı düzenleyen PKK’lılardan birinin ölü, diğerinin yaralı olarak ele geçirildiğini bildirdi.

 

Geçtiğimiz pazar günü, Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde uygulama yapan polis ve jandarma ekiplerine yönelik PKK terör örgütü üyelerince silahlı saldırı düzenlenmişti. Saldırıda 2 polis ve 1 uzman jandarma yaralanırken, 1 terörist ölü, 2 terörist sağ olarak ele geçirilmişti.
Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, Viranşehir’de polis ekiplerine yönelik saldırıyı düzenleyenlerin İzmir’in Foça ilçesinde askeri araca bombalı saldırı düzenleyenler olduğunu açıkladı.
Vali Güvenç, “İzmir’in Foça ilçesinde askeri araca bombalı saldırı düzenleyen Ahmet Bal ölü, Yunus Çiçek ise yaralı olarak ele geçirildi” dedi.
Bu 2 teröristin 9 Ağustos’ta İzmir Foça’da 2 askerin şehit olduğu, 9 askerin de yaralandığı askeri araca yapılan bombalı saldırının da failleri olduğunu açıklayan Güvenç, Foça’daki eylemi bu iki teröristin yaptığının parmak izlerinden belirlendiğini kaydetti. Vali Güvenç, ayrıca Foça saldırısına ilişkin İzmir ve Şanlıurfa’da 5 kişinin de gözaltına alındığını bildirdi.
Öte yandan, geçtiğimiz pazar günü Viranşehir-Ceylanpınar karayolunda 3’ü güvenlik görevlisi 4 kişinin yaralandığı operasyonda, Foça bombacısı terörist üzerindeki bombayı atmaya çalışırken polis tarafından vurulması sonucu bombanın elinde patlamasıyla öldü.
 
Kaynak: AA

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top