Fortinet, sektörün ilk güvenli SD-Şube çözümünü duyurdu

Fortinet, sektörün ilk güvenli SD-Şube çözümünü duyurdu

Fortinet, yeni çözümüyle Fortinet Security Fabric mimarisini şube ofislerine dek genişletiyor. Yeni ürünler, SD-WAN’ı kullanan dağıtık kurumlar için güvenli, kolay yönetilebilir ve buluta hazır altyapıyı destekliyor.

Kapsamlı, entegre ve otomatik siber güvenlik çözümlerinde dünya lideri Fortinet® (NASDAQ: FTNT), WAN ve erişim ucu güvenliğini sağlamak ve dağıtık işletmeler için güvenlik tabanlı ağ iletişimi sunmak üzere sektörün en kapsamlı şube çözümü Secure SD-Branch’ı duyurdu. Fortinet’in SD-Branch çözümü, WAN ve güvenliği entegre bir platformda birleştirerek, Fortinet Security Fabric’i ve SD-WAN’ın sunduğu avantajları ağ erişimine dek genişletiyor. Bu entegre birleşim, karmaşıklığı azaltıp güvenlik ve görünürlüğü artırıyor, performans ve çevikliği iyileştirirken ağın tüm uçlarındaki toplam BT maliyetlerini azaltıyor.

Fortinet Bölge Teknoloji Direktörü Melih Kırkgöz konuyla ilgili şunları söyledi: “Günümüzün dijital ekonomisinde rekabet edebilmek için, işletmelerin yüksek kaliteli bulut bağlantısı, güvenli cihaz ve kullanıcı erişimini sağlamaları gerekiyor. Şirketler genellikle ağ ve güvenlik çözümlerini birbirine bağlıyor, bunun sonucunda değişmesi çok yavaş olan ve operasyonel boşluklar yaratan bir mimari ortaya çıkıyor. Fortinet’in Secure SD-Branch (Güvenli SD-Şube) çözümü, WAN ve erişim uçlarının entegre ve otomatik bir yöntemle tek bir konsol üzerinden güvenliğini sağlayarak, WAN, güvenli Wi-Fi ve anahtarlama ile ağ erişim kontrol çözümünü birleştiren tek çözümdür.”

Secure SD-Branch çözümüyle WAN ve Access Edge’in güvenliğini sağlayın
Dijital dönüşüm kurumların iş yapış biçimini kökten değiştirdikçe, yeni dijital iş fırsatlarının kaçırılmaması için ağın tüm kısımlarının güvenliğinin sağlanması ve birbirine uyumlu hale getirilmesi gerekiyor. Şubelerin tüm potansiyellerini açığa çıkarmaları için, nerede konumlandıklarından bağımsız olarak hem verilere hem de kaynaklara güvenli ve anında erişime ihtiyaç duyuluyor.

Günümüzün dağıtık kurumsal yapılarındaki güçlüklerle başa çıkmak için, Fortinet sektörün ilk tam kapsamlı Secure SD-Branch (Güvenli SD-Şube) çözümü sunarak müşterilerin güvenlik ve ağ erişimlerini birleştirmesini, Fortinet Security Fabric’in kapsamını şube seviyesine dek genişletebilmelerini mümkün kılıyor. Fortinet’in Secure SD-Branch çözümü, FortiGate Next-Generation Firewall, FortiNAC Network Access Control, FortiSwitch ve FortiAP Access Points çözümlerini kapsıyor. Yeni çözüm iki kilit alanda güvenlik sağlıyor:

  • Ağ ucu koruması: FortiGate’in gelecek nesil güvenlik duvarı çözümü FortiSwitch ve FortiAP ile erişim katmanına yayılıyor. Bu sayede güvenlik ve ağ erişimi kesişimiyle konsolidasyon ve Secure SD-Branch kurulumu için en ideal mimari sağlanıyor. Yeni WiFi 6 FortiAP Access Points, giderek artan bant genişliği ihtiyaçlarını karşılamak için daha fazla kapasite ve veri hacmi sunuyor. Yeni çoklu gigabit FortiSwitch anahtarları, en çok güç tüketen nesnelerin interneti cihazlarını dahi çalıştıracak yüksek güç sağlıyor.
  • Cihaz ucu koruması: FortiNAC ağ erişim kontrolü çözümü, nesnelerin interneti cihazları ağa giriş yapar yapmaz, otomatik kurtarma, sınıflandırma ve güvenlik sağlıyor. Yeni FortiNAC 8.6 sürümü, bir sensör olarak FortiGate’den yararlanarak trafik taraması aracılığıyla, şubede herhangi bir ilave donanıma gerek duymaksızın anomali tespitini artırıyor.

Bu benzersiz teknoloji kombinasyonu, LAN ve WAN platformlarının daha iyi bir entegrasyonunu sağlayarak sektörün ilk güvenli SD-Şube çözümünü yarattı. Bu çözüm, müşterilere aşağıdaki avantajları sunuyor:

  • Entegre güvenlik: FortiGate, gelecek nesil güvenlik duvarı hizmetlerini, kablosuz ağ ve anahtar yönetiminin entegrasyonu yoluyla, ağ erişim katmanına ulaştırıyor. Bir sensör olarak FortiGate ile ağ erişim kontrolünü sağlayarak, keşif ve görünürlüğü iyileştirir, kurumsal şubedeki cihazlara yönelik güvenlik anomalilerin saptanmasını sağlar.
  • Kolay yönetilebilirlik: Tek ve ortak ekran görüntüsü üzerinden kolay kurulum ve entegre yönetim şube kurulumlarını sadeleştirir. Esnek mimari, çeşitli boyut ve büyüklükteki şubeleri desteklemek için ölçeklenebilir.
  • Daha düşük toplam sahip olma maliyeti: Herhangi bir lisanslama ücreti ve ağ trafik sensörü satın alınmasını gerektirmemesinin yanı sıra, Fortinet’in Secure SD-Branch çözümü, öğrenilecek ve günlük olarak yönetilecek daha az arayüz ve kurulum için daha az zaman gerektiren sadeleştirilmiş yönetim operasyonlarıyla kurumların hem zamandan hem de maliyetten tasarruf etmelerini sağlar.

Fortinet, müşterilere Fortinet Security Fabric aracılığıyla güvenlik tabanlı bir ağ iletişimi sağlayarak, ağa güvenlik perspektifinden bakıyor. Güvenli SD-Şube çözümüyle Fortinet, müşterilerin güvenlikte istikrarı sağlayarak, ulaştıkları alanları SD-WAN’ın ötesinde erişim katmanına dek genişletmelerine yardımcı olarak, dağıtık şubelerini kolayca yönetmelerine imkan tanıyor.

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top