FRANKİE ISTANBUL’DA “SANATÇI-KOLEKSİYONER BULUŞMASI”

FRANKİE ISTANBUL’DA “SANATÇI-KOLEKSİYONER BULUŞMASI”

İstanbul’un en seçkin mekanlarından biri haline gelen Frankie İstanbul ile Türk sanatının ve sanatçısının tanınması için projeler üreten İyilik İçin Sanat Derneği arasında gerçekleştirilen işbirliği kapsamında düzenlenen “Sanatçı-KoleksiyonerBuluşması”na, sanatçılar Bubi Hayon, Cahide Erel, Esra Meral Demircan, Ekrem Kahraman Seydi Murat Koç, Setenay Özbek ve Murat Tosyalı katıldı.

İstanbul Nişantaşı’nda The Sofa Otel’in çatı katında bulunan Frankie İstanbul, İyilik İçin Sanat Derneği ile işbirliği yaparak mekanı sanatla buluştururken, genç sanatçıların eğitimine finansal destek olmaya devam ediyor. Ev sahipliğini Frankie İstanbul CEO’su Kaya Demirer’in yaptığı “Sanatçı-KoleksiyonerBuluşması”na, sanatçılar Bubi Hayon, Cahide Erel, Esra Meral Demircan, Ekrem Kahraman,Seydi Murat Koç, Setenay Özbek ve Murat Tosyalı katıldı.

Türk sanatının ve Türk sanatçılarının desteklenmesi adına projeler üreten İyilik İçin Sanat Derneği tarafından Frankie İstanbul’da düzenlenen ve yıl boyunca devam edecek sergilerde satılan eserlerden elde edilen gelirin yüzde 25’i derneğin kurduğu “İyilik İçin Sanat Akademisi”ne aktarılıyor. İşbirliği kapsamında Barış Sarıbaş, Esra Meral Demircan, Seydi Murat Koç ve Setenay Özbek’in birbirinden renkli ve özel eserleri Frankie İstanbul’da sergileniyor.

İyilik İçin Sanat Atölyesi’nde, Güzel Sanatlar Fakültelerinden mezun olmuş ancak sanat eğitimine devam etmek için imkân bulamayan öğrencilere MSÜ Güzel Sanatlar Akademisi Resim Bölümü Öğretim Üyesi, Ressam Prof. Dr. Nedret Sekban ve Öğretim Görevlisi Ressam Aslı Özok nezaretinde eğitim imkânı tanınırken, dünyanın en önemli sanat merkezlerini ziyaret etmeleri için burs veriliyor.

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top