FUJIFILM’E İKİ ÖDÜL

FUJIFILM’E İKİ ÖDÜL

Fujifilm, dünya çapında en çok itibar gören fotoğraf ve betimleme ödülleri olan TIPA World Awards’ta büyük bir başarı elde etti. GFX 50R orta format aynasız dijital fotoğraf makinesi “En iyi orta format” ödülünü kazanırken, X-T30 aynasız dijital fotoğraf makinesi “En iyi APS-C fotoğraf makinesi” seçildi.

 

Beş kıtadan 14 ülkede aktif olarak faaliyetlerini sürdüren TIPA (Technical Image Press Association) dünyanın en güçlü ve etkili fotoğraf sanayi organizasyonlarından biri olarak kabul ediliyor. Özellikle Avrupa’da piyasaya çıkan ürünleri inceleyerek farklı kategorilerde ödüllendirmeler yapan TIPA, “En prestijli görüntüleme ödülleri”ni veriyor. Önde gelen fotoğraf makinesi üreticilerinden olan Fujifilm de sonuçları yeni açıklanan 2019 TIPA World Awards’da çifte ödüle layık görüldü. Alanında uzman dünyaca ünlü isimlerin yaptıkları değerlendirmeler sonucunda GFX 50R orta format aynasız dijital fotoğraf makinesi “en iyi orta format” ödülüne layık görüldü. Bir diğer başarı ise X-T30 aynasız dijital fotoğraf makinesiyle geldi. X-T30, “En iyi APS-C fotoğraf makinesi” seçildi.

 

Fujifilm’den yapılan açıklamada, böylesi prestijli bir ödüle iki fotoğraf makinesi ile sahip olmaktan duyulan mutluluk dile getirildi. TIPA World Awards’ta elde edilen başarının mükemmel ürünler geliştirme ve fotoğraf kültürü daha öteye taşımada itici güç olacağı ifade edildi.

 

FUJIFILM GFX 50R

Rangefinder tarzı ile dikkat çeken GFX 50R, hafif olmasının yanında gücü ile ön plana çıkıyor. Profesyonel ve ileri düzey fotoğraf hayranlarına hitap eden GFX 50R, etkileyici bir 51.4MP 43.8 x 32.9 CMOS sensör ve güçlü X-Processor Pro işlem motora sahip. Makine, Fujifilm’in ikonik film benzetim modlarını destekliyor. Işık toplama performansı ve görüntü çözünürlüğünü optimize ederek, nesnenin görünüm ve duygusunu mükemmel olarak yansıtıyor. Magnezyum alaşımlı ve 64 yerinde iklime dayanıklı mühürlenmiş gövdesi ile GFX 50R, geniş bir ısı aralığında işlem yapabiliyor.

 

FUJIFILM X-T30

Kompakt ve çok yönlü özelliklere sahip X-T30, 26.1MP X-Trans CMOS 4 sensör ile etkileyici hızda AF ve yanlışsız yüz tanıma sistemine sahip yeni X-Processor 4 Quad Core CPU işlemci kullanıyor. Odak noktasına hızlı kaydırma yapılabilen bir joystick ve çok sezgisel dokunmatik panel dahil çok sayıda kullanım özellikleriyle donatılmış. Fotoğraftaki gücünü görüntüye de taşıyan X-T30, UHD 4K veya Full HD 1080p sunuyor ve ek ayarlamalar olmadan yüksek kalitede ses kayıtları yapabiliyor.

 

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top