Futbolcular yeni kuralları öğrendiler

Futbolcular yeni kuralları öğrendiler

TÜFAD Bursa Şubesi yeni sezon öncesi değişen oyun kurallarıyla ilgili seminer düzenledi.

 

Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) Bursa Şubesi, antrenör, sporcu ve kulüp yöneticilerine yönelik “Futbol Oyun Kuralları ve iletişim” konularının ele alındığı bir seminer düzenledi. Ördekli Kültür Merkezi’ndeki seminere Bursa Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Cemal Vardar, Futbol İl Temsilcisi M.Cem Gençoğlu İl Hakem Komitesi Başkanı Hüseyin Toprak.Türkiye Faat Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Bursa Şubesi Başkanı Recep Kayın, Saha Komiserleri Derneği Bursa Şubesi Başkanı Ercan Ütücü, Futbol, antrenörler ve kulüplerin yöneticileri katıldı.

 

“Bu fırsatlar değerlendirilmeli”

TÜFAD  Bursa Şubesi Başkanı Sedat Özbağ, sezon öncesi antrenörler ve yöneticileri değişen oyun kurallarıyla ilgili bilgilendirmek istediklerini belirtip, “Daha fazla katılım olmasını beklerdik” dedi. Özbağ yeni sezonun bütün kulüpler ve antrenörlere hayırlı olmasını diledi. BASKF Başkanı Cemal Vardar ise bu tarz seminerlerin önemine dikkat çekip, “Burada Bursa adına şans olan Nurettin Karakoç hocamızdan çok değerli bilgiler alacaksınız. Bu fırsatların iyi değerlendirilmesi lazım” dedi. Vardar U14 ve U17 yaş liglerini başlattıklarını kaydedip, yeni sezonun fair-play anlayışıyla geçmesini arzuladıklarını kaydetti.

Konuşmaların ardından ise Bölge EPAK Sorumlusu Nurettin Karakoç değişen oyun kurallarıyla ilgili bilgileri aktardı. Ayrıca TÜFAD 2. Başkanı SelamiTavukçuoğlu da 24 Eylül de Meşin Yuvarlak ödül töreni düzenleyeceklerini belirtirken, ilk kez antrenörlük kurslarına katılacaklar ile kategori yükseltmek isteyenlerin 01 Ekim tarihine kadar TFF sitesinden başvurularını yapmaları gerektiğini belirtti. 

 

Kaynak: BASKF

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top