Gazeteci Atakan vefat etti

Gazeteci Atakan vefat etti

Yurtsan Atakan bir süredir mücadele ettiği hastalığa yenik düşerek dün gece yaşamını yitirdi.

Teknolojiyle ilgili yazılarıyla dikkati çeken Türk basınının önemli kalemlerinden gazeteci Yurtsan Atakan bir süredir mücadele ettiği hastalığına yenik düşerek dün gece hayatını kaybetti. 

Bir süredir kanser tedavisi gören gazeteci Atakan dün gece yaşamını yitirdi. Son olarak Akşam Gazetesi’nde köşesinde teknoloji yazıları kaleme alan  Atakan, uzun yıllar Hürriyet Gazetesi’nde çalıştı. Gazeteci Atakan, rahatsızlığı nedeniyle Akşam Gazetesi’ndeki yazılarına son bir aydır ara vermişti. 
Atakan 1963 yılında İstanbul’da doğdu. İstanbul İngiliz Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu. 

Cumhuriyet Gazetesi’nde başladığı gazetecilik hayatını Güneş Yayınları, Yayıncılık, IDG Türkiye, Yeni Yüzyıl, Star ve Hürriyet’te sürdürdü. Adam Dergisi Yazı İşleri Müdürü, PC World Genel Yayın Yönetmeni, IDG Türkiye Genel Müdür Yardımcısı görevlerinde bulundu. 1994 yılında başladığı internet yazılarını, 1995 yılından itibaren Hürriyet Gazetesi’nde düzenli olarak yazmaya başlayarak, internetin Türkiye’de geniş halk kesimleri tarafından tanınmasını sağladı. 1995 yılından beri köşe yazarı ve internet Danışmanı olarak çalıştı.

Atakan’ın yarın Levent Camisi’nden son yolculuğuna uğurlanması bekleniyor.

Kaynak: AA

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top