Gazeteciler dikti, Dündar suladı

Gazeteciler dikti, Dündar suladı

‘Bir Milyon Fidan Kampanyası’ kapsamında 666 bin fidanı toprakla buluşturan merkez Osmangazi Belediyesi’nin, sezonun son fidan dikim törenini basın mensuplarıyla yaptı.

Osmangazi Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, gazetecilerle birlikte fidan diken Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, ”Bir Milyon Fidan Kampanyası” kapsamında Basın Ormanı oluşturdu.
Bahar dönemi fidan dikim sezonunu kapatmaya hazırlanan Osmangazi Belediyesi, sezonu basın mensuplarıyla Demirtaş Baraj Gölü mevkisinde düzenlenen törenle tamamladı. Fidan dikim törenine, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar ev sahipliğinde medya yöneticileri, köşe yazarları ve muhabirlerden oluşan basın mensupları katıldı. Basın Ormanı’na ilk fidanı Dündar dikerken, ardından basın mensupları da fidanları toprakla buluşturdu.

Yoğun yapılaşmanın beraberinde Bursa yeşilini azalttığını söyleyen Dündar ”Bursa yeşiliyle tanınan bir şehir, bizler kampanya ile istiyoruz ki şehrimizin eşsiz yeşilini koruyalım, geleceğe taşıyalım” dedi.
Dündar, Ovaakça, Demirtaş, Avdancık, Kazıklı, İsmetiye, Selçukgazi ve Soğukpınar bölgelerine karaçam, kızılçam, sarıçam, sedir, ardıç, akasya, selvi ve akçaağaç gibi türlerin yanı sıra fıstıkçamı, ceviz, ıhlamur, kestane ve yalancı akasya gibi meyveli türlerin de dikildiğini belirtti.

Kaynak: AA

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top