GELECEĞE GÖNÜLLÜYÜZ

GELECEĞE GÖNÜLLÜYÜZ

BEV eğitim alanında gerçekleştirdiği faaliyet zincirine bir halka daha ekledi. 

BALKANTÜRK Eğitim Vakfı, eğitim alanında gerçekleştirdiği faaliyet zincirinin en önemli halkalarından olan eğitim gönüllülerinin bir araya geldiği brunch etkinliğini,  Anadolu ET Lokantası’nda gerçekleşti.

Ortak iş birliği prensibiyle etkili ve verimli bir çalışma kapsamında gerçekleştirmeyi hedefledikleri 2020 yılına yönelik planlar, çalışmalar ve yeniliklerin paylaşıldığı brunch etkinliği, yoğun katılım ile samimi bir ortamda geçti.

Eğitime gönül vermiş BEV Ailesi’nin buluştuğu organizasyona, Nilüfer Belediyesi Başkan Yardımcısı Sibel Özer, Bursa Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir, Bursa Vakıflar Bölge Müdürü Mustafa Emek, BEV Mütevelli Heyeti Üyeleri, bursiyer öğrenciler ve çok sayıda eğitim gönüllüsü katıldı.

Gerçekleşen etkinlikte, BEV Başkanı Aytuğ Onur, bir kez daha eğitimin, özellikle kız çocuklarının eğitilmesine verdiği önemin altını çizerek şöyle konuştu; “Türkiye olarak bilgi toplumu olmak  ve çağdaş uygarlıklar seviyesine yükselmek istiyoruz. Ülkemiz bu hedeflere ancak kız çocuklarımıza gerekli eğitimi vererek ulaşabilir”

“PAMUK PRENSESİN UYANMAK İÇİN PRENSE DEĞİL, EĞİTİME VE CESARETLENDİRİLMEYE İHTİYACI VAR”

Onur şunları söyledi: “Sevgili Güler Sabancı’nın çok sevdiğim bir sözü var: ‘Pamuk Prensesin uyanmak için prense değil, eğitime ve cesaretlendirilmeye ihtiyacı var’ diyor. Kız çocuklarımızın eğitimlerine devam etmeleri toplumsal gelişmemizin en önemli adımıdır. Kız öğrencilerimizin hayallerinin peşinden gitmeleri için aileleri, öğretmenleri ve bizler onları cesaretlendirmeli, önlerindeki engelleri kaldırmalıyız. Biz de BEV olarak onların önündeki engellerden en önemlilerinden biri olan yurt probleminin çözümüne katkıda bulunmak amacıyla Bursa’mıza bir kız öğrenci   yurdu kazandırmayı  planlıyoruz.”

Konuşmasına BEV’in hayata geçirmek için hazırladığı yeni projeler hakkında bilgi vererek devam eden Onur,  bursiyerlere sunacakları  staj olanaklarından, mentörlük çalışmalarından, üniversite son sınıf öğrencileri  için sunacakları mülakat teknikleri eğitimine kadar hayata geçirilecek tüm faaliyetleri BEV Ailesi  ile paylaştı.

GEÇMİŞİ UNUTURSAK GELECEĞİMİZ PUSLU OLUR…

Başkan Onur, “Bursa sevdalısı olarak bizler geçmişimize sahip çıkarak ülkemize ve  Bursa’mıza değer katmış, eğitime topluma katkıları olmuş aramızda olmayan Bursa Sevdalılarını rahmetle anmak ve adları yaşatmak için çeşitli etkinlikler planlıyoruz. Faaliyetlerimizin öncelikle gençlerimize, daha sonra camiamıza örnek olması bizleri ayrıca memnun edecektir. Niyet hayır olursa akıbet hayır olur düsturuyla yola çıktık. Çalışmalarımıza destek veren tüm mütevelli heyeti ve eğitim gönüllüsü üyelerimize sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

BEV AİLESİ’Nİ GURURLANDIRDI…

Sıcak bir atmosferde geçen brunchda bu yıl burs almaya başlayan öğrencilerde yer aldı. Lisans öğrenimlerinin ilk yılında olan bursiyerler kayıt aşamasından bugüne kadar geçen süreyi anlattı. BEV’in gençlere yaptığı destek ve katkıların önemini bu kez bursiyerlerin  vurguladığı etkinlikte; gençlerin  başarılarına ortak olmak ,çıktıkları uzun yolda destekçileri olmak BEV Ailesi’ni gururlandırdı. Duygu ve düşüncelerini samimi bir şekilde paylaşan bursiyerler BEV Ailesi’nin içinde olmaktan duyduğu minnet duygularını  dile getirerek, katkısı ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

BİRLİKTEN KUVVET DOĞAR…

2020 yılına yönelik  ortak işbirliği çerçevesinde hayata geçirilecek  çalışmalar ve yeniliklerde  BEV Ailesi’nin   en büyük unsurlarından olan eğitim gönüllüleri  belgelerini  Bursa Nilüfer Belediyesi Başkan Yardımcısı Sibel Özer, Bursa Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir, Bursa Vakıflar Bölge Müdürü Mustafa Emek ,BEV Kurucu Başkanı Naci Şahin, BEV Başkanı Aytuğ Onur  ve Başkan Yardımcısı  İlhan Uslu’nun elinden aldı.

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top