Gemlik’te eski Bursa rüzgarı

Gemlik’te eski Bursa rüzgarı

Bursa Kent Konseyi ve Gemlik Belediyesi işbirliğiyle açılan sergide, ‘Eski Bursa ve İşgal Yıllarında Gemlik Fotoğrafları’ halkın izlenimine sunuldu.

Gemlik Cius Alışveriş Merkezi’nde yapılan açılış törenine Bursa Kent Konseyi Başkanı Semih Pala, Gemlik Belediyesi Başkan Vekili Refik Yılmaz, belediye yöneticileri, sergi sahipleri Hürol Işın ve Murat Çengeltaş ile vatandaşlar katıldı.

Bursa Kent Konseyi Başkanı Semih Pala, şehrin sıkıntılarını takip eden 4 meclis, 34 çalışma grubu ve yüzlerce gönüllüsüyle Türkiye’nin en büyük kent konseyi olduklarını söyledi. Büyükşehir Belediyesi’nin destek ve katkılarıyla Türkiye’ye önderlik yapmaya devam ettiklerini belirten Pala, Gemlik Belediyesi ile birçok önemli çalışma yaptıklarını ifade etti. Pala, “Gemlik’te yapılmak istenen kimyasal madde depolarıyla ilgili konunun, kamuoyuyla paylaşılmasında ve ilgili yerlere iletilmesinde biz de çalışma gruplarımızla beraber gerekli hassasiyeti gösterdik. Bursa ve Gemlik olarak böyle önemli bir yanlıştan dönülmesinin de mutluluğunu yaşıyoruz. Çevre sıkıntıları kavgayla değil mantıklı ve tutarlı çalışmalarla çözülür. Bugün ise farklı bir faaliyeti daha yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Tarihi Bursa ve Gemlik fotoğrafları iç içe. Tarihimizi hatırlamamız ve bilmemiz lazım. Yarınlara gençlerimizi ve çocukları iyi hazırlamamız açısından çok önemli” dedi.

Sergi sahiplerinden Bursa Kent Konseyi gönüllüsü Hürol Işın ise, sergide 252 fotoğraf bulunduğunu ifade etti. Sergi 19 Haziran tarihine kadar açık kalacak.

Kaynak: AA

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top