GENÇLER “GELENEKSEL SERMAYENİN DÖNÜŞÜMÜ”NÜ KONUŞTU

GENÇLER “GELENEKSEL SERMAYENİN DÖNÜŞÜMÜ”NÜ KONUŞTU

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Bursa Şubesi çatısı altında faaliyetlerini sürdüren Genç MÜSİAD Bursa Şubesi, “Geleneksel Sermayenin Dönüşümü” konulu seminere ev sahipliği yaptı.

MÜSİAD Bursa Şubesi dernek merkezindeki seminere; Genç MÜSİAD Genel Başkan Yardımcısı Erdem Dereli, Genç MÜSİAD Bursa Şubesi Başkanı Abdülkerim Demir’in yanı sıra genç işadamları katıldı.

“Geleneksel Sermayenin Dönüşümü” konulu seminer, Genç MÜSİAD Bursa Şubesi Başkanı Abdülkerim Demir’in yaptığı açılış konuşması ile başladı. Açılışta konuşan Demir, şube olarak bu tarz etkinliklerin 2020’de de devam edeceğini söyledi.

Demir’in ardından konuşan Genç MÜSİAD Genel Başkan Yardımcısı Erdem Dereli ise Melek Yatırımcılık ve Girişim Sermayesi Fonu hakkında bilgiler verdi.

“Farkındalık oluşturma gayretindeyiz”

Toplantılara 10 gün önce Çorum’da başladıklarını hatırlatan Erdem Dereli, “Bu seminerleri orada başlattık. Bugün Bursa’dayız, Yarın Şanlıurfa’dayız, sonra Gaziantep’teyiz. Böyle sizler gibi değerli dost ve arkadaşlarımızla bu güzel bilgileri paylaşmak ve farkındalık oluşturmak istiyoruz. Bunu böyle bir üniversitedeki ders gibi değil, gerçekten kafalarınızda soru işareti oluşsun diye yapıyoruz. En önemli şey kafalarınızda birer vizyon oluşması, teknoloji yatırımlarıyla ilgili” dedi.

2020’deki hedeflerinin geleneksel sermayeyi yeni nesil işlerle buluşturmak olduğunu belirten Erdem Dereli şöyle konuştu:

“Bu geleneksel sermayeyi; artık teknolojiyle dönüşen dünyada, yeni çıkan fikirlere yatırım yaparak, bunların desteklenmesini sağlayarak geliştirmek hedefindeyiz. Bu yüzden seminerin adı da “Geleneksel Sermayenin Dönüşümü” oldu. Genç MÜSİAD içinden, Bursa’dan, Gaziantep’ten, Şanlıurfa’dan, İstanbul’dan, Ankara’dan, tüm şubelerimizden arkadaşlarımızla bir melek yatırımcı ağı kurmak hedefimiz var. Birlikte bir yatırım yapmak, riskimizi azaltmak. Bu birlikte yatırım için oluşması gereken zemin, melek yatırım ağlarıdır. Ağ olarak hareket ederek, girişim olarak network olarak iş yapacağı müşteri anlamında kendimizi geliştiriyoruz hem de biz kendi riskimizi minimuma indiriyoruz.”

Erdem Dereli’nin yaptığı açıklamaların ardından seminer soru-cevap kısmı ile devam etti. Seminerin sonunda Erdem Dereli’ye, Abdülkerim Demir tarafından teşekkür plaketi takdim edildi.

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top