GESİAD, SİNERJİ TOPLANTILARIYLA GÜNDEM BELİRLİYOR

GESİAD, SİNERJİ TOPLANTILARIYLA GÜNDEM BELİRLİYOR

TÜBİTAK Deneysel Tıp Uzmanı Doç. Dr. Oytun Erbaş, Bursa Genç Sanayici İş İnsanları ve Yöneticileri Derneği (GESİAD) tarafından düzenlenen Sinerji Toplantısı’nın konuğu oldu. Toplantıda GESİAD Başkanı Kerim Demiral tarafından Doç. Dr. Erbaş’a GESİAD’ üyelik rozeti takıldı.

28 yıllık maziye sahip GESİAD, Sinerji Toplantıları aracılığıyla alanlarında uzman pek çok ismi üyeleri ve Bursalılarla bir araya getirmeye devam ediyor. Son Sinerji Toplantısı’nın konuğu ise TÜBİTAK Deneysel Tıp Uzmanı Doç. Dr. Oytun Erbaş oldu.

Almira Otel’de gerçekleştirilen toplantıya; GESİAD Başkanı Kerim Demiral, MARSİFED Başkanı Ramazan Kaya, BUSİAD Başkanı Ergun Hadi Türkay, BUİKAD Başkanı Oya Eroğlu, GESİAD Kurucu Başkanı M. Orhan Efe, BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Aytuğ Onur, BALKANTÜRK Eğitim Vakfı Başkanı Naci Şahin, BİSİAD Başkanı Dağhan Uzgur, KALDER Başkanı Erdal Elbay ve ARSİYAD Başkanı Gürsel Durmuş’un yanı sıra GESİAD üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Güngör Turizm ve Vatan Design’ın sponsorluğunda gerçekleştirilen gecenin açılışında konuşan GESİAD Başkanı Kerim Demiral, 21 Aralık tarihinde olağan genel kurullarını gerçekleştireceklerini dile getirdi. Demiral,  “Geçen yıl Ocak ayında göreve başladık. Aralık ayında genel kurul var. GESİAD, Türkiye’nin ilk genç SİAD’larından birisi. Burada görev yapmaktan onur duyuyorum. Kurulduğu günden beri duruşu ile saygın bir kuruluştur GESİAD ve inanıyoruz ki Bursa’nın potansiyelini yansıtıyoruz. Geride bırakılan dönemde desteklerini esirgemeyen tüm üyelerimize ve canla başla çalışan yönetim kurulu üyelerime sizlerin huzurunda teşekkür ederim” dedi.

“Büyük bir değişimin içindeyiz”

Dünyanın büyük bir değişim içerisinde olduğunu belirten Demiral, “Tüm dengelerin değiştiği bir döneme tanıklık ediyoruz. Teknolojik gelişmelerin baş döndürdüğü, algı operasyonlarıyla büyük grupların harekete geçirildiği mekanizmalar devrede. Bu dönem için ‘Akıl ve Beden’ sağlığımız çok önemli. Bu dönemi az hasarla atlatmamız lazım. Bunun ilacı da Oytun hocamızda. Bir çoğumuz kendisini televizyonlardan tanıyordur. Tanımayanlar da bu akşam kendisini bizzat dinleme şansı yakalayacak ve onun engin bilgilerinden faydalanacak” diye konuştu.

Demiral’ın ardından konuşan GESİAD’ın önceki dönem başkanı ve halihazırda MARSİFED’in Başkanı Ramazan Kaya da GESİAD’ın geride bıraktığı 28 yılda önemli işlere imza attığına dikkat çekti. Kerim Demiral’ın başarılı bir dönem geçirdiğini ifade eden Kaya, “Yapılan toplantılarla, etkinliklerle, MARSİFED ve TÜGİK’le uyumlu çalışmalarıyla ve yeni GESİAD üyelerinin katılımıyla, tekrar eski günlerine dönmeyi başarmıştır. Benden devraldıkları görevi başarılı bir biçimde devam ettirmişlerdir” şeklinde konuştu.

GESİAD farklı bir dernek

Kaya’nın ardından konuşan ve GESİAD’da 4 dönem başkanlık yaptığını hatırlatan önceki dönem GESİAD başkanlarından Denizhan Sezgin de örnek ve güzel işlere imza atıldığını, bu işlerde katkısı bulunanları tebrik etti.

GESİAD’ın farklı bir dernek olduğunu belirten GESİAD’ın kurucu başkanı M. Orhan Efe de GESİAD’ın kuruluş süreci, logosunun tasarımı ve daha pek çok konuya ilişkin bilgiler verdi. GESİAD’ın TÜGİK’in kurulmasında önayak olan derneklerden birisi olduğuna dikkat çeken M. Orhan Efe, GESİAD’ın bugünlere gelmesinde emeği bulunan herkesi kutladı.

Erbaş’a üyelik rozeti

Yapılan açılış konuşmalarının ardından program, Doç. Dr. Oytun Erbaş, Uray Sigorta, Estetik A Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği, Güleser Tekstil, PLT Yazılım ve Ulaş&Çakın Hukuk firmalarının üye rozetlerinin takılması ve gecenin sponsorlarına teşekkür plaketi takdimi ile devam etti.

“Her şeyin çoğu zarardır”

Yapılan seremonilerin ardından Sinerji Toplantısı’nın konuğu olan Doç. Dr. Oytun Erbaş, programa katılanlara bir sunum gerçekleştirdi.

Her şeyin çoğunun zararlı olduğunu belirten Doç. Dr. Erbaş, “Çok çalışmak çok spor yapmak çok tuzlu yemek yıpratır.  Bunların hiçbirini yapmak da yıpratır. Cihazı temiz kullanmak lazım.  İnsan, hayatının kıymetini yoğun bakımda anlar. Onun için hayatınızın kıymetini bilin. Sigara içmeyin. Arada yapmak iyidir. Az az kullanmak daha güzel.  İki paket sigara içmeye demir olsa akciğer dayanmaz.  Çok yiyerek uzun yaşayan yok” ifadelerini kullandı.

Erbaş’tan önemli tavsiye: İyi uyuyun

Az uyumanın erken ölüm ve kalp krizi riskini arttığını ve 7 saatten az, 10 saatten fazla uyumamak gerektiğini belirten Erbaş, salonu dolduran Bursalı iş dünyası temsilcilerine “iyi uyuyun” tavsiyesinde bulundu.

Doç. Dr. Oytun Erbaş, sunumunda ayrıca iyi bir ebeveyn olmak gibi, aileden geçen rahatsızlıklar gibi pek çok konuda da bilgiler verdi.

Sunumunun ardından Doç. Dr. Erbaş’a GESİAD Başkanı Kerim Demiral tarafından teşekkür plaketi takdim edildi. Program sonunda ayrıca Oytun Erbaş için sürpriz doğum günü kutlaması da gerçekleştirildi.

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top