Gökyüzü şenlenecek

Gökyüzü şenlenecek

Yamaç paraşütü sporuna gönül veren yüzlerce sporcu, 16-17 Haziran tarihlerinde Orhangazi Gürle Dağı’nda bir araya gelerek ‘Yamaç Paraşütü Mesafe Uçuşu Bursa Kupası’ için mücadele edecek.

Orhangazi Belediyesi, Bursa Kent Konseyi Havacılık Çalışma Grubu, Yeni Sölöz Belediyesi, Türkiye Hava Sporları Federasyonu, Gençlik Spor İl Müdürlüğü, Gökyüzü Hava Sporları Kulübü ve BESAŞ işbirliğiyle düzenlenen yarışma, 16-17 Haziran tarihlerinde Gürle Dağı’nda yapılacak. Bu yıl üçüncüsü düzenlenen organizasyona, Bursa, İstanbul, Ankara, İzmir, Sakarya, Mersin, Eskişehir, Adana ve Balıkesir’den 100’ü aşkın pilot katılarak yeteneklerini sergileyecek. Bursalı pilotların yarışma uçuşları konusunda eğitilmesi, daha fazla yarışma pilotu yetiştirilmesi, Bursa’nın doğa sporları ve sportif havacılık potansiyelinin tanıtılması amacıyla hayata geçirilen faaliyetin renkli ve heyecanlı anlara sahne olması da bekleniyor.

Yarışmacılar, Orhangazi Belediyesi göl kenarı kamp alanında konaklayarak, yarışma için her gün saat 09.00’da Gürle Dağı’na hareket edecek. Yarışma uçuşlarının o günkü meteorolojik koşullara göre şekillendirileceğini söyleyen yetkililer, görev komitesi tarafından hazırlanan uçuş rotasının, havadaki dönüş noktalarının ve uçuşun bittiği gol noktasının yamaçta sporculara verilecek brifingde anlatılacağını belirtti. Daha sonra belirlenen saatte uçuşa başlayacak pilotların yaklaşık 2-3 saat uçarak zorlu rotayı tamamlayacağını ifade eden yetkililer, iki gün boyunca görev uçuşlarındaki rotaları en fazla ve en hızlı şekilde tamamlayan sporcuların kupa ve madalya ile ödüllendirileceğini belirtti.

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top