GÖNÜLLÜ KURULUŞLAR BEKSİAD’IN KONUĞU OLDU

GÖNÜLLÜ KURULUŞLAR BEKSİAD’IN KONUĞU OLDU

Bursa Gönüllü Kuruluşlar Platformu (BGKP) Ekim ayı olağan toplantısı, Bebe Çocuk Konfeksiyon Sektörü Sanayici ve İşadamları Derneği (BEKSİAD) ev sahipliğinde ve Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz’ın katılımıyla gerçekleşti.

 

BGKP olağan toplantılarına kaldığı yerden devam ediyor. Ekim ayı toplantısı BEKSİAD ev sahipliğinde gerçekleşti. BEKSİAD dernek merkezindeki toplantının konuğu Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz oldu.

 

Çok sayıda dernek, vakıf ve STK temsilcisinin katıldığı toplantının açılışına konuşan BGKP İcra Heyeti Başkanı Murat Eryağan,  Müslüman coğrafyalarda yaşanan sıkıntılara dikkat çekti. Eryağan, “Sorumluluklarımızın altında ezilmeyelim, sorumluluklarımız büyük. ‘Büyük nimetler, büyük sorumluluklar getirir’, bunu biliyoruz. Bu kadar büyük nimetler içerisindeyiz, sorumluluklarımız da o kadar büyük. Rabbim, bu sorumluluklarımızı gaflete dönüştürmesin” diye konuştu.

 

“Şehrin dünyaya açılan kapısıyız”

 

Toplantının ev sahibi BEKSİAD adına konuşan Başkan Ömer Yıldız da Vişne Ticaret Bölgesi’nin geçmişi ve bugünü, sektördeki firmaların potansiyeli ve gelecek hedefleriyle ilgili bilgiler verdi. Yıldız, “Bu bölge 5-10 yıldır doğal bir şekilde bebe ve çocuk konfeksiyonu üreticileri ve satıcıları tarafından doğal bir şekilde kümelenilmiş bölge. Bu bölgede 4 bine yakın çocuk ve bebe konfeksiyonu işiyle ilgilenen firma var. Bunların 80 bine yakın istihdamı var. Türkiye’deki çocuk konfeksiyonu üretiminin yaklaşık yüzde 80’ini Bursa’da burada üretiyoruz. Bu üretimin yüzde 60’ından fazlası da ihraç ediliyor. Hem ilçemize hem ilimize hem de ülkemize bir değer üretiyoruz. Burası sektörün ve Bursa’nın dünyaya açılan bir penceresi” ifadelerini kullandı.

 

BEKSİAD’ın diğer paydaşlarla birlikte Bursa’ya bir fuar armağan ettiğini hatırlatan Yıldız, “Junio Show adını verdiğimiz fuar, yılda iki kez düzenleniyor. Fuarlarımıza yerli ve yabancı yüzlerce alıcı ve sektör paydaşı geliyor. Geleceğin modası bu fuarla birlikte Bursa’dan dünya vitrinine sunuluyor. Bu fuarın şehre kazandırılmasında emeği geçen Fuar Komisyonu’muz ve katkısı bulunan tüm firmalara ve ilgililere teşekkür ediyoruz. Vişne Ticaret Bölgesi’nin, BEKSİAD’ın ve Bursa’nın gücünü yansıtan bir fuara imza atmak gurur verici bir duygu” dedi.

 

BEKSİAD’ın bugüne kadar iki UR-GE projesini başarıyla hayat geçirdiğinin altını çizen Ömer Yıldız, “İlki başarıyla tamamlanan UR-GE’nin ardından hayata geçirdiğimiz ikinci UR-GE’de çalışmalar sürüyor. Bakanlığın onayıyla bu yılsonunda bitecek olan UR-GE’nin devatm etmesi noktasında çalışmalarımız sürüyor. Bu çalışmaların önemini sektörümüzdeki tüm firmalar fark etti ve etmeye devam ediyor. Bu manada biz elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Yılmaz’dan istişare vurgusu

Şehri bir bütün olarak ele aldıklarını belirten Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz ise istişarenin önemine dikkat çekerek, Bursa Gönüllü Kuruluşlar Platformu İcra Heyeti’ne ve üyelerine kendisini misafir ettikleri için teşekkür etti. Yılmaz, “Şehri bir bütün olarak ele alıyoruz.  Hem STK hem esnaf iş adamı ile kabul ediyoruz. Bunlarla birlikte yol aldığımızda güzel sonuçlar alacağımıza inanıyoruz. İstişareye önem veriyoruz” dedi.

 

Yıldırım için öncelikli konuların imar ve kentleşme ile ulaşım olduğunu belirten Yılmaz, yüzölçümü olarak küçük ama nüfus bakımından 650 binin üzerindeki nüfusuyla ikinci büyük ilçe olduğunu hatırlattı. Yılmaz, ilçenin geçmişe dayalı problemleri olduğunu ve bu problemlerin çözüme kavuşması adına çalıştıklarını söyledi.

 

Vişne Ticaret Bölgesi dünyaya ciddi ihracat yapan Türkiye’nin göz bebeği bir bölge olduğuna dikkat çeken Oktay Yılmaz, BEKSİAD’a ve BEKSİAD’da bugüne kadar görev yapan tüm yöneticilere ve bu bölgeye değer katan tüm paydaşlara teşekkür etti.

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top