LİDERLER SURİYE’Yİ GÖRÜŞTÜ

LİDERLER SURİYE’Yİ GÖRÜŞTÜ

Başbakan Erdoğan, Suriye’nin düşürdüğü Türk uçağı ile ilgili olarak, Kılıçdaroğlu, Bahçeli ve Demirtaş ile görüştü.

Askeri uçağın Suriye tarafından düşürülmesinin ardından TBMM’de grubu bulunan siyasi partilerden görüşme talebinde bulunan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bu çerçevede ilk olarak CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ile bir araya geldi. Başbakanlık Resmi Konutu’ndaki görüşme bir saat sürdü.
Görüşmeye Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Genelkurmay 2. Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak ile CHP milletvekili Osman Korutürk de katıldı.

Yeni bilgi yok
CHP lideri Kılıçdaroğlu, Başbakan Erdoğan ile yaptığı görüşmenin ardından düşürülen uçakla ilgili, “Kamuoyuna yansıyanlar dışında yeni bir bilgi veya yol haritası bizimle paylaşılmış değil” dedi.
Brifingin düzenlenmesini anlamlı bulduklarını belirten Kılıçdaroğlu, uçağın kasten düşürüldüğünün anlaşıldığını ifade ederek,  bundan sonra yapılması gerekenlerin uluslararası hukuka uygun olması ve kamuoyunun beklentilerini karşılaması gerektiğini söyledi.

İkinci görüşme Bahçeli’yle
Başbakan Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun ardından MHP Genel Başkanı Bahçeli ile bir araya geldi. Başbakanlık Resmi Konutu’ndaki görüşme 45 dakika sürdü. Görüşmeye Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Genelkurmay 2. Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Hava Kuvvetleri Komutanlığı Harekat Başkanı Tümgeneral Ateş Mehmet İrez, MHP Genel Başkan Yardımcısı Tuğrul Türkeş de katıldı.

Erdoğan, Demirtaş ile görüştü
Başbakan Erdoğan, son olarak BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ile bir araya geldi.  Başbakanlık Resmi Konut’ta gerçekleşen görüşme 1 saat 10 dakika sürdü. Görüşmeye, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Genelkurmay 2. Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ve BDP Genel Başkan Yardımcısı Gülten Kışanak da katıldı.

Askeri müdahaleyi benimsemiyoruz
Görüşme sonrası, BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve BDP Genel Başkan Yardımcısı Gültan Kışanak’ın imzasıyla yapılan yazılı açıklamada, görüşmede her halükarda BDP’nin ulusal ve uluslararası bir askeri müdahaleyi benimsemediğinin açıkça ifade edildiği kaydedildi.

Kaynak: AA

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top