Gözaltı sayısı 13’e çıktı

Gözaltı sayısı 13’e çıktı

Gaziantep Valisi Erdal Ata, ”Şu anda gözaltına alınan kişi sayısı 13’e çıktı. Olay her yönüyle aydınlatılacak” dedi.

 

Ata, Gaziantep Kent Konseyi’nde yaptığı konuşmada, Ramazan Bayramı’nın ikinci günü Karşıyaka Polis Merkezi yakınlarında patlayan bombanın, Gaziantep’te bayramı yasa çevirdiğini, 4’ü çocuk olmak üzere 9 vatandaşın hayatını kaybettiğini ve bunun derin üzüntüsünü yaşadıklarını söyledi.
Herkesin millet olarak el ele verip bu oyunlara asla alet olmaması gerektiğini vurgulayan Ata, şöyle devam etti:
”Gaziantep bir huzur kentidir. Bugüne kadar dostça ve kardeşçe yaşadık. Birlik ve beraberliğimizi bozmaya asla kimsenin gücü yetmeyecektir. Bu hain saldırıyı yapanlar ne Kürtlerin ne Türklerin ne bu coğrafyada yaşayan hiç bir insanın dostu ve kardeşi olamaz. 1 yaşında, 4 yaşında, 11 ve 12 yaşındaki çocukları katledenlere insan demek mümkün değil. Ben bu saldırıyı lanetle kınıyorum. Temennimiz bu son olsun.”
Ata, sözlerini şöyle tamamladı:
”Bu konuda emniyet teşkilatımız yapılması gerekeni sonuna kadar yapıyor. Daha önce 6 olarak belirtmiştik. Şu anda gözaltına alınan kişi sayısı 13’e çıktı. Yakın bir tarihte olay her yönüyle aydınlatılacak. Bu katliamı yapanlar adalet huzurunda hesap verecek. Bundan dolayı hiç kuşkunuz olmasın. Bizim sizden ricamız, birlik ve beraberliğimizi bozacak her türlü yanlıştan kaçınalım.” 

 

Kaynak: AA

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top