GÜNEY MARMARA’NIN REFERANS MERKEZİ, YENİ YÜZÜYLE HİZMETİNİ SÜRDÜRECEK

GÜNEY MARMARA’NIN REFERANS MERKEZİ, YENİ YÜZÜYLE HİZMETİNİ SÜRDÜRECEK
  1. Uludağ Onkoloji Sempozyumu (ULU-ONK’19) sona erdi. Sempozyum kapsamında, Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Radyasyon Onkolojisi Anabilim Dalı’nda hizmete sunulacak yeni tıbbi cihazların da açılışı yapıldı.

Uludağ Üniversitesi Mete Cengiz Kültür Merkezi ve Hilton Otel’de Burkon Kongre & Turizm’in organizasyonuyla düzenlenen ve 2 gün boyunca devam eden 17. Uludağ Onkoloji Sempozyumu (ULU-ONK’19), Türkiye’nin birçok yerinden ve İtalya ile İsviçre’den alanında uzman isimlerin katılımı ile yapıldı.

 

Programda konuşan Sempozyum Eş Başkanı Doç. Dr. Meral Kurt, “Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Radyasyon Onkolojisi Anabilim Dalı’nın 25. Yıl coşkusunu yaşarken haklı gurur ve mutluluğumuzu, yenilenen teknik cihazlarımızı sizlerle paylaşacağımız, aynı zamanda ‘Radyasyon Onkolojisinde Yeni Ufuklar’ mottosu altında bilimsel güncellemelerimizi yapacağımız bir platform oluşturmak istedik” dedi.

 

“25 yıldır, hem uzmanları, hem de hastaları bilgilendirdik”

 

Sempozyum Eş Başkanı Doç. Dr. Meral Kurt, şunları söyledi: “Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Radyasyon Onkolojisi Anabilim Dalı, akademik bir kurum olarak 24 uzman hekim, yaklaşık 35 civarında uzman sağlık fizikçisinin eğitimine olanak sağlamış ve 20’e yakın ulusal ve uluslararası toplantı düzenleyerek eğitimin kalitesinin arttırılmasını hedeflemiştir. Ancak bu çaba sadece sağlık çalışanlarını hedeflememekte aynı zamanda tedavisinde katkıda bulunulan hastaların ve farkındalık yaratılarak erken kanser tanısını sağlanabilmesi için toplumun eğitimini de içermektedir. Güney Marmara’nın referans merkezi olarak faaliyet gösteren Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Radyasyon Onkolojisi Anabilim Dalı, 25 yıllık deneyim ve bilgi birikimini onkolojik prensiplere uygun olarak ve son teknolojileri kullanarak toplam 35 çalışanı olan büyük bir aile olarak hastalara tedavi sunmaya devam etmektedir.”

Gün boyunca yapılan teknik sunumların ardından hep birlikte, yeni tıbbi cihazlarla hizmetlerini sürdürecek olan Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Radyasyon Onkolojisi Anabilim Dalı’nın açılış kurdelesi kesildi. Açılışın ardından doktorlar, yenilenen cihazları yakından inceledi.

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top